7 خصیصه رایج در میان افراد خلاق
دوشنبه 29/آذر/1395 1947 دات وب

7 خصیصه رایج در میان افراد خلاق

همه ی ما به طور ذاتی خلاق هستیم. بااین حال برخی از ما نسبت به برخی دیگر خلاق تر عمل می کنیم. با ماهمراه شوید تا ۷ خصیصه ی رایج در میان افراد خلاق را بررسی کنیم.

آن ها خلاقیت را به یک عادت روزانه تبدیل می کنند

منتظر ماندن برای الهام گرفتن به مانند منتظر ماندن برای یک قطار در فرودگاه است. انسان های خلاق به هر قیمتی دست به خلاقیت زده و حتی در خشک سالی خلاقیت هم از خود ابتکار به خرج می دهند.
جری سینفلد هر روز یک جک جدید می گفت. بعضی از آن ها واقعاً جالب بودند؛ اما بعضی دیگر افتضاح. بااین حال او متوجه قدرت تکرار شد.
خلاقیت کمی شبیه به یک عضله است. زمانی که آن را به یک عادت تبدیل کنید، ذهن شما به بودن در شرایط خلاقیت خو می گیرد.

آن ها خودشان را زیاد جدی نمی گیرند

انسان های معمولی همان طور که در حال بالا رفتن از نردبان زندگی هستند خیلی به خود توجه می کنند. آن ها شدیداً احساس خودبزرگ بینی می کنند.
بااین حال افراد خلاق این چنین نیستند. آن ها زندگی و اطرافیان خود را به شوخی می گیرند. آن ها به مانند اغلب کودکان بازیگوش هستند، زیرا فهمیده اند که ایده های خوب زمانی به سراغشان می آید که زیاد جدی نیستند.
نابغه ی دنیای تبلیغات، دیوید اگیلوی، نیز از این شیوه در حل مشکلات خود استفاده می کرد. او فهمیده بود که حتی اگر مشکلات خیلی هم جدی باشند به هنگام داشتن تفکرات خنده دار راهی برای حلشان پیدا می شود.

آن ها در مورد همه چیز کنجکاو هستند

آن ها همیشه به دنبال مطالعه هستند. به این خاطر که یک ایده چیزی بیش از ترکیبی از عناصر قدیمی موجود نیست.
تابلوی نقاشی پیکاسو با نام «دوشیزگان آوینیون» به عنوان باشکوه ترین نقاشی قرن بیستم شناخته می شود؛ اما این نقاشی درصورتی که نقاش آن ساعت ها از زمان خود را صرف مطالعه بر روی تندیس های آفریقایی در موزه ی لوور نمی کرد پدید نمی آمد.
ایده ها نیازمند چیزی برای بارور شدن هستند. افراد خلاق نیروی بارور کردن ایده ها را دارند.

آن ها می توانند برای مدتی طولانی با ناملایمات سر کنند

زمانی که مشکلی حل نشده باقی بماند، بسیار دردناک است. این اتفاق به مانند خارش قسمتی از پوست است که شما نمی توانید آن را بخارانید. در این زمان افراد معمولی برای حل مشکل به سراغ راه حل های نه چندان خوب می روند.
بااین حال افراد خلاق می توانند این سختی ها را برای مدتی طولانی تر تحمل کنند. آن ها منتظر یک ایده ی عالی می مانند و سپس فریاد می زنند که «یافتم!»

آن ها در دست کشیدن از کار خوب عمل می کنند

یکی از مهم ترین تکنیک های افراد خلاق آرامش و آزاد گذاشتن ناخودآگاه برای انجام کار است.
زمانی که توماس ادیسون به مشکل برخورد، دچار یاس و پریشانی نشد. او میز کار خود را ترک کرد و به استراحت پرداخت. این کار آسان به نظر می رسد، اما درواقع یکی از دشوارترین کارها برای یک ذهن خلاق است.
بااین حال اگر شما هم بتوانید در دستیابی به آرامش به موفقیت برسید، متوجه خواهید شد که یک ایده ی بزرگ به طور ناگهانی به سراغتان می آید.

آن ها به دیگران توجه می کنند

یک ایده برای تأثیرگذار بودن نیازمند جذب دیگران است. افراد خلاق مهربان هستند. آن ها به دیگران توجه دارند زیرا احساسات آن ها به کمکشان می آید. برای مطالعه ی بیشتر به مطلب ۵ راز رهبران موفق در دنیای مدرن مراجعه کنید.
ارنست همینگوی، نویسنده ی مشهور، یکی از همین انسان های بزرگ در قرن بیستم است که می گوید: «من از گوش دادن به حرف های دیگران چیزهای فراوانی یاد گرفتم. بسیاری از افراد هرگز به کسی گوش نمی کنند.»

آن ها می توانند با هر چیزی شگفت زده شوند

انسان های خلاق فهمیده اند که ایده ها در بسیاری از چیزهای معمولی نهفته اند. کار آن ها بیرون کشیدن این ایده ها است.
آدام دیوید اگیلوی، که قبلاً هم به او اشاره کردیم، می گوید برخی از نویسندگان رپرتاژهای آگهی از این موضوع شکایت می کردند که محصولات ارائه شده به آن ها برای تبلیغ بسیار کسل کننده هستند. آن ها می گفتند که هیچ تمایلی برای خرید وجود ندارد.
اگیلوی در پاسخ به آن ها می گوید: «هیچ محصول کسل کننده ای وجود ندارد. این نویسندگان هستند که خسته کننده اند.»

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)