تولید محتوا

تولید محتوا، به مشارکت در اهدای اطلاعات به هر رسانه ای و به ویژه رسانه های دیجیتال گفته می شود. اطلاعات اهدایی مذکور برای یک کاربر نهایی (مخاطب) در زمینه های خاص است. “محتوا” چیزی است که باید از طریق یک مدیوم بعنوان گفتار، نوشتار یا هر یک از هنرهای گوناگون بیان شود.
انواع محتوا شامل: مقاله، تصویر، پادکست، ترکیبی از عکس و نوشته، ویدئو و ... است.
امروزه تولید محتوا از مهم ترین عناصر یک کسب و کار به حساب می آید که برای معرفی، تبلیغات و جذب مخاطب از آن استفاده می شود. در قدیم این تولید محتوا محدود به رسانه های چاپی بود اما حال در رسانه های دیجیتال قدرت بیشتری گرفته و البته رقابت بیشتری نیز حاکم است.
برای تولید محتوا لازم است یک استراتژی و تصمیم گیری کلی و هدفمند انجام شود که با کمک مشاوره مارکتینگ انجام می پذیرد. بعد از برنامه ریزی و مشخص شدن جهت تبلیغات و معرفی، نوع محتوا و مدیون آن انتخاب خواهد شد؛ و در نهایت طراحی و اجرا می شود.
تولید محتوای متنی
تولید محتوای گرافیکی و عکاسی
تولید محتوای ویدئویی
به شما تبریک می گوییم اگر کسب و کاری دارید، پس حتما محتوا هم دارید. فقط باید این محتوا را به رشته تحریر در بیاورید.

سوالات متداول

کارفرما تعدادی کلمه کلیدی مشخص می کند و بنا به آن ها نویسنده شروع به نوشتن محتوای دسته اول می کند و سپس یک نفر ویراستار این متن ها را از لحاظ SEO بررسی و به روز می کند و سپس متن های آماده در اختیار کارفرما برای درج در سایت قرار می گیرید.
طبق تعداد کلمات استفاده شده در متن، تعدادی تصویر انتخاب و تحویل داده خواهد شد. برای مثال هر 300 الی 500 کلمه یک تصویر مناسب درون فایل متنی قرار خواهد گرفت.
بله، data entry هم انجام می شود. به شکلی که محتوای تهیه شده طبق فرمت و الگوی وب سایت شما ثبت خواهد شد و عکس ها نیز با سایز مناسب به مقاله ها اضافه خواهند شد.

در بلاگ دات نرم افزار بیشتر دربارۀ تولید محتوا بخوانید