5 نکته برای امنیت در فضای سایبری
يكشنبه 25/بهمن/1394 2631 دات وب

5 نکته برای امنیت در فضای سایبری

عدم وجود دانش و دقت کافی در هنگام استفاده از اینترنت، عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت چون بخشی از فضای سایبری را مجرمان سایبری، دزدان اینترنتی و جاسوسان تشکیل داده اند. پس باید دقت خود را بالا ببریم.

سیستم عامل و نرم افزارهای خود را به روز نگه دارید

تمامی نرم افزار های موجود در دنیا دارای خطا می باشند و شرکت های ارائه دهنده آن، در فواصل زمانی مختلف اقدام به بر طرف نمودن این خطا ها می کنند. تمامی افرادی که به عنوان مجرمان سایبری شناخته می شوند، از وجود این خطا های نرم افزاری، مطلع هستند. شما باید قبل از هر تحرک آن ها، سیستم های خودتان را آپدیت کنید. البته استفاده از سیستم عامل هاو نرم افزارهای معتبر از درجه اهمیت بسیار مهمی برخوردار است.

استفاده از آنتی ویروس ها

امروزه آنتی ویروس ها به طور میانگین، می توانند جلوی 80 الی 90 درصد تهدیدات سایبری را بگیرند. شما می توانید از آنتی ویروس های، نود 32، بیت دیفندر، AVG، Avast، مک آفی و... در این رابطه استفاده کنید.

به فایل های پیوست ایمیل های نامشخص "نه" بگویید

هنگامی که از ایمیل برای کار های روزمره خود استفاده می کنید، ممکن است برای شما فایل هایی حاوی پیوست آلوده ارسال شود. به هیچ عنوان فریب عنوان های رنگانگ ایمیل های ناشناس را نخورید.

مدیریت کلمه عبور

برای در امان بودن از مخاطرات فضای مجازی، به کلمات عبور خود بهای زیادی دهید. از کلمات پرتکرار مانند : 123456 استفاده نکنید. به خاطر سپردن کلمات عبور پیچیده، شاید خوشایند نباشد ولی یک امر مهم و ضروری است.

وای فای رایگان

ممکن است شما در مکان های عمومی، با وای فای رایگان مواجه شوید. برخی از این وای فای ها به صورت تقلبی هستند و هنگامی که شما به آنها وصل می شوید، اطلاعات شما به سرقت خواهد رفت. قبل از اتصال به هر وای فای، از صحت اعتبار آن مطمئن شوید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)