نکات مهم قبل از راه اندازی وب سایت - انتخاب دامنه اینترنتی Domain
يكشنبه 29/بهمن/1396 1210 طراحی سایت وب سایت

نکات مهم قبل از راه اندازی وب سایت - انتخاب دامنه اینترنتی Domain

یکی از مهمترین نکات قبل از راه اندازی وب سایت داشتن یک اسم دامنه اینترنتی می باشد.

اسم دامین برای راه اندازی یک وب سایت کاملا ضروری است. ملاک ها و معیارهای زیادی برای انتخاب یک اسم خوب وجود دارد که باید به آنها توجه نمایید. اگر می خواهید نام دامین شما در بر گیرنده کسب و کار شما باشد و شمای کلی از آن ارائه دهد باید نامی با این مشخصات انتخاب نمایید مثلا اسم دامنه ی Tap30 شما را به یاد تاکسی می اندازد و یا اسم دامنه ی ZoodFood شما را به یاد غذا و رستوران می اندازد و یا اسم دامنه ی Alopeyk در نظر شما پیک موتوری بوجود می آید. پس شما باید تصمیم بگیرید دامین خود را چطور انتخاب نمایید. در برخی موارد اسم دامین ها اسم همان برند است مثلا اسم دامنه ی mohebplast شرکت محب پلاست است و یا اسم دامنه ی Tiktakbaby همان برند تیک تاک لباس کودک است. حتی برخی اسم دامین خود را بصورت اختصار و یا مخفف استفاده می کنند.

نکات مهم قبل از انتخاب نام دامنه

در همه این انتخاب اسم دامین، باید به این نکته که این اسم راحت و سریع به یاد کاربران باشد توجه نمود. اسم های انتخابی نباید زیادی طولانی و از کلمات سخت و مشابه استفاده شود برای مثال اسم دامنه امین حضور را می توان به چندین حالت نوشت : aminhoozor، aminhouzoor، aminhozor، aminhuzur، aminhuzoor و.... الان واقعا دامین امین حضور کدام است ؟
تمام اینها بخاطر نوع نوشتار فینگلیش ما فارسی زبانان است و نمی توان ادعای هر کدام از این نوشتار را رد نمود.
به هر حال پس از انتخاب نام دامنه اینترنتی شما باید پسوند آن را نیز انتخاب نمایید. پسوندها زیادی برای آدرس های اینترنتی وجود دارد از جمله : ir، com، net، info، co.ir، ac.ir، online، org، co.com، gallery، academy، asia، shop، me، tv و... انتخاب با شماست. شما می توانید هر کدام از این پسوند ها را انتخاب نمایید و هزینه مربوط به هر کدام را پرداخت نمایید. در برخی دامنه ها مثل ac.ir شما نیاز به اخذ مجوزهایی هستید که باید دریافت کنید.
پس از انتخاب نام دامین و پسوند مورد نظر شما باید از طریق وب سایت هایی که نمایندگی فروش دامنه های اینترنتی و یا سایت NIC اقدام به خرید دامنه مورد نظر خود نمایید. اطمینان حاصل کنید که دامنه انتخابی آزاد است. شما می توانید از شرکت طراح وب سایتتان بخواهید این کار را به نمایندگی از شما انجام دهد و آن دامنه را خریداری نمایید. توجه داشته باشید تعرفه مربوط به دامنه ها یک ساله و یا پنج ساله می باشند و شما باید در هر سر رسید آن را تمدید نمایید.
در صورتی که مدت زمان بالاتر از 2 سال را برای دامنه خود انتخاب نمایید، گوگل نیز به این دامنه و سایت اهمیت می دهد و مطمئن می شود حتما برنامه ای پشت این وب سایت است و شما نتایج بهتری در موتورهای جستجو دریافت خواهید نمود.
برای خرید دامنه های اینترنتی حتما از مشاوره خوب استفاده نمایید.

خرید هاست

هاست در زبان انگلیسی (Host) به معنای میزبان است که به بخشی از سرور گفته می شود. یک سرور می تواند به چندین قسمت تقسیم شود (تقسیم بندی مجازی) که به هر قسمت آن، هاست گفته می شود.

یعنی هر بخش از این سرور به عنوان یک هاست از یک وب سایت میزبانی می کند. برای راه اندازی یک وب سایت در فضای اینترنت بعد از طراحی قالب سایت، باید به دنبال تهیه ی یک هاست مناسب برای خود باشید.

بعد از اینکه متوجه شدید مفهوم هاست چیست، باید با توجه به نیاز وب سایت خود (میزان پهنای باند، مقدار فضای میزبانی، مقدار ram و..) یک هاست با ویژگی های مشخصی از شرکت های هاستینگ اجاره کنید! این گونه بخشی از منابع یک سرور به شما تعلق می گیرد و می توانید تمام اطلاعات و فایل های سایت خود را در آنجا قرار دهید.

در شرکت های هاستینگ حداقل یک تیم کاردان، در ۲۴ ساعت شبانه روز، آماده هستند تا مشکلات احتمالی را رفع نمایند. نرم افزارهایی در سرورها فعال هستند که از کارکرد تمام بخش های سیستم، گزارش هایی ارسال می کنند تا در صورت بروز خطایی فوراً ایرادات شناسایی شوند.

اگر از سیستم خودتان استفاده کنید با بروز هرگونه مشکلی مثل قطع شدن برق، مشکل اینترنت، خرابی سخت افزار و… سایت شما از دسترس خارج می شود و برای رفع آن زمان زیادی از شما گرفته می شود.
درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)