6 قانون برای موفقیت و سوددهی یک برند
شنبه 21/اسفند/1395 2810 دات وب

6 قانون برای موفقیت و سوددهی یک برند

موفقیت و سوددهی یک برند از طریق بالا بودن تعداد دنبال کننده های صفحات مجازی حاصل نمی شود، بلکه نیازمند رعایت یکسری نکات و قوانین است.

دلیل اصلی راه اندازی یک کسب و کار این است که بتوانیم با خدمتی که ارایه می دهیم به سوددهی برسیم و زندگی را برای دیگران آسان تر کنیم. اشتباهی که این روزها اکثر کارآفرینان انجام می دهند این است که تلاش بسیار زیادی می کنند تا قبل از راه اندازی شرکت شان یک برند شخصی بسازند یا تبدیل به اینفلوئنسر شوند، اینفلوئنسرها افرادی هستند که در شبکه های اجتماعی فالوئرها یا دنبال کننده های زیادی دارند و از این طریق تبلیغات انجام می دهند. ما اینفلوئنسر را تبدیل به یک سمت شغلی کرده ایم و مردم نیز این شغل را دوست دارند و به آن احترام می گذارند. درواقع ما فرآیند افزایش دنبال کننده ها که باید به طور طبیعی انجام شود را با یکسری قوانین سفت و سخت ترکیب کرده ایم، اما باید بدانید که تعداد دنبال کننده ها برابر با ثبات اقتصادی نیست.

برای کسب موفقیت باید سعی کنید که در کنار این زرق و برق ها و زمانی که تعداد دنبال کننده هایتان بالا رفت یک شرکت سودآور بنیان گذاری کنید و از این راه درآمد کسب کنید. راه های متفاوت زیادی برای پول درآوردن از کاری که دوست دارید انجام دهید وجود دارد فقط کافی است به دنبال کننده هایتان بها دهید تا آن ها نیز حاضر باشند برای شما و برندتان پول خرج کنند. در ادامه این مقاله نیز 6 نکته برای رسیدن به محبوبیت و سوددهی آمده است که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

1-کمی خودسرانه عمل کنید

بعضی افراد نمی توانند دست از توییت کردن بردارند و در همه حال مشغول ساخت ویدئو هستند. این افراد طرفداران زیادی دارند و مردم به هر چیزی که می گویند گوش می دهند، حتی اگر مطالب گفته شده را دوست نداشته باشند بازهم در نقش شنونده عمل می کنند. این افراد دیگران را به درگیری و بحث دعوت می کنند و اهمیتی نمی دهند که همه آن ها را دوست دارند یا نه.

2- آموزش دهید

بهترین راه برای بالا بردن خودتان این است که افرادی که در کنارتان هستند را نیز بالا ببرید. هر چیزی که می دانید، تمام رازها و تجربیات خود را به دیگران نیز آموزش دهید. مردم را با کاری که انجام می دهید آشنا کنید و تمام مراحل انجام کار را با آن ها به اشتراک بگذارید. شکست هایتان را نیز مانند پیروزی هایتان اعلام کنید و به یاد داشته باشید که هیچ کس به یک فرد متخصص که سکوت کرده است گوش نمی دهد بنابراین تمام درس هایی که در زندگی یاد گرفته اید را به عنوان نصیحت در اختیار دیگران قرار دهید.

3- تمام قوانین را بشکنید

افرادی که سازنده هستند موانع را کنار گذاشته و از این طریق به شنوندگان کمک می کنند تا زمان شان را برای پیروی کردن از قوانین هدر ندهند، بنابراین فرصت این را ندارند که ببینند آیا کاری که انجام می دهند از راه مناسب انجام می شود یا خیر. یکی از بدترین کارهایی که در راستای محبوب کردن برند خود هرگز نباید انجام دهید این است که به لیست قوانین دیگران نگاه کرده و از آن ها تقلب کنید. همان طور که هیچ دو انسانی شبیه به هم نیستند، دو شرکت نیز نباید باهم یکسان باشند، بنابراین اهداف و وظایف خود را مشخص کرده و قوانین خود را در راه رسیدن به آن ها اجرا کنید.

4- هیچ ترسی نداشته باشید

گاهی اوقات مردم دانش خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارند زیرا می ترسند که با انجام این کار یک فرد متکبر به نظر برسند، اما اگر شما در مورد تجربیات خود صحبت نکنید مطمئنا شخص دیگری این کار را انجام خواهد داد و مردم به سمت او جذب خواهند شد. نترسید از اینکه اشتباه کنید و به جای پنهان شدن، در انظار عمومی ظاهر شوید.

5- درآمد کسب کنید

اگر تعداد زیاد دنبال کنندگان برابر با درآمد بالا بود مطمئنا اغلب افراد میلیونر می شدند. اما قانون 20/80 در این حوزه کسب و کار نیز حکم فرما بوده و به این معنا است که 80 درصد درآمد آنلاین از 20 درصد مردم حاصل می شود. پس چگونه می توان از طریق دنبال کنندگان در شبکه های اجتماعی کسب درآمد کرد؟ پاسخ این سوال ساده است؛ فقط کافی است داخل صفحه تان اجناسی با قیمت های متفاوت را برای فروش بگذارید. کالاهایی که ارزان هستند مورد استقبال افراد کم درآمد قرار خواهند گرفت و افرادی که برند شما را دوست دارند نیز کالاهای گران تر را خریداری خواهند کرد. هر زمان مشاهده کردید که فروشتان در حال بالا رفتن است و افراد بیشتری جذب شما شده اند آن گاه می توانید در راستای بهبود کیفیت زندگی مردم، اجناس خود را رشد و توسعه دهید.

6- پلتفرم یا محیط اجرایی خودتان را داشته باشید

هیچ موقع فرمانروایی خود را روی زمین قرضی دیگران بنا نکنید، از ربات های افزایش دهنده دنبال کننده استفاده نکنید. وب سایت کسب و کار خودتان را بسازید یا حتی با استفاده از برنامه های مختلف، شبکه اجتماعی مخصوص به برند خود را راه اندازی کنید. همیشه با این ذهنیت پیش بروید که اگر در عرض یک شب همه شبکه های اجتماعی شما از بین بروند بتوانید کسب و کار خود را دوباره رونق دهید، اگر مشتری ها و طرفداران شما حقیقی باشند خودشان به دنبال پیدا کردن شما هستند و می توانید دوباره همه چیز را از نو شروع کنید.

برند شما بازتابی از شخصیت شما است، بنابراین آن را بر پایه اطلاعات جعلی بنا نکنید، خودتان باشید تا مردم به صورت طبیعی به سمت شما جذب شوند. برای رسیدن به موفقیت و محبوب شدن برندتان می توانید نگاهی به کسب و کارهای پررونق بیندازید تا از آن ها الهام بگیرید اما به یاد داشته باشید که هرگز نباید از آن ها تقلید کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)