4 تفکری که ثروتمندان نسبت به خود دارند
شنبه 07/اسفند/1395 2018 دات وب

4 تفکری که ثروتمندان نسبت به خود دارند

قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه تفکراتمان می توانند باعث بهبود عملکردمان شوند و شیوه ای که به خود ارزش می دهیم، تغییر می دهند.

در دنیای امروزی، اندیشه هریک از ما بر جوانب مختلف زندگی مان تأثیر بسزایی می گذارد. گاهی اوقات، تفکر درست باعث پیشرفت ما و در بعضی مواقع برداشت غلط، مسبب اصلی شکست ما می شود.

یکی از جوانب زندگی ما که اهمیت بسیاری دارد، جنبه کسب وکار و اقتصادی است که باعث تأمین نیازهای ما می شود. محققان نیز در مطالعاتی که داشتند، متوجه شدند آنچه ثروتمندان در مورد خود می اندیشند، تأثیر مستقیمی بر موفقیتشان دارد. به همین علت می خواهیم ۴ مورد از تفکراتی را که ثروتمندان در مورد خود دارند، بررسی کنیم.

خود پنداره بالایی داشته باشید

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید در خود اندیشه ای بسازید مبنی بر اینکه شما توانایی تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند را دارید. برای شغلی که می خواهید داشته باشید لباس بپوشید و مانند فردی که می خواهید تبدیل به او شوید فکر کنید؛ زیرا زمانی که خود پنداره شما شکل گرفت، همیشه رفتاری مانند آن خواهید داشت.

از محیط امنتان خارج شوید

هریک از ما انسان ها به دنبال ساخت محیطی هستیم که در آن آسایش داشته باشیم؛ اما گاهی اوقات، همین محیط امن باعث می شود که نتوانیم میزان عملکرد خود در کسب وکارمان را افزایش دهیم. دلیل آن نیز ساده است؛ زیرا ما می خواهیم زمان بیشتری در آن محیط سپری کنیم و درنتیجه زمان و انرژی کمتری برای کارمان خواهیم داشت.

از نظر محققان، ماندن در محیط امن، بسیار ساده و راحت است و همین راحتی باعث می شود آسایش را به درآمد یا موفقیت کمتر ترجیح دهید. به همین دلیل، اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از محیط امن خارج شوید و برای رسیدن به آنچه مد نظر دارید، تلاش کنید.

همیشه مثبت فکر کنید

برخلاف ماشین آلات که احساسی نسبت به موفقیت یا شکست ندارند، انسان ها به شدت تحت تأثیر احساسات قرار می گیرند. گاهی اوقات، یک تفکر منفی باعث دلسرد شدن فرد می شود و سطح عملکرد را کاهش می دهد.

ثروتمندان به این موضوع آگاه هستند و به خود آموزش داده اند که نسبت به خود تفکر مثبتی داشته باشند. اگر می خواهید سطح عملکردتان را افزایش دهید، باید طرز تفکرتان در مورد توانایی هایتان را تغییر دهید و دید مثبتی به آن ها داشته باشید. درواقع برای رسیدن به موفقیت، تفکر مثبت باید تبدیل به یک عادت برای شما بشود.

خودِ ایده آل بالایی داشته باشید

هر یک از ما، یک خودِ واقعی و یک خودِ ایده آل داریم. آنچه هم اکنون هستیم، خود واقعی می گویند و آنچه قصد داریم به آن برسیم نیز خود ایده آل نامیده می شود.

هرگز اجازه ندهید که خود ایده آل، شما را در همان شرایط متوسط نشان دهد. درواقع خود ایده آل باید برای شما تبدیل به یک انگیزه ی انرژی بخش شود تا بتوانید با اندیشیدن به آن، میزان عملکردتان را افزایش دهید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)