با این 5 روش شارژدهی تلفن همراه تان را افزایش دهید!
چهارشنبه 27/بهمن/1395 1785 دات وب

با این 5 روش شارژدهی تلفن همراه تان را افزایش دهید!

یکی از دغدغه های اصلی کاربران تلفن های هوشمند، عمر باتری یا همان شارژدهی دستگاه است. با این که نسل به نسل شاهد پیشرفت این تلفن های هوشمند هستیم اما متاسفانه تا به امروز پیشرفت محسوسی در بخش باتری این گوشی ها ایجاد نشده است.

اما موضوعی که وجود دارد این است که شما با ایجاد کمی تغییرات در بخش نرم افزاری دستگاه و همچنین نحوه استفاده تان از تلفن همراه، می توانید عملکرد باتری را بسیار بهتر کنید. این موارد را در ادامه برای تان قرار داده ایم.

از والپیپرهای با رنگ مشکی استفاده کنید!

اگر پنل استفاده شده در تلفن همراه شما مانند گوشی های سامسونگ از نوع امولد باشد، استفاده از والپیپر هایی که رنگ مشکی دارند در عمر باتری تاثیر مثبت زیادی ایجاد می کنند. همان طور که می دانید پنل امولد برای نمایش رنگ مشکی تنها پیکسل های موجود در بخش های مورد نظر را خاموش می کند. بنابراین اگر از تصویر پس زمینه ای استفاده کنید که رنگ مشکی در آن بیشتر باشد، پیکسل های بیشتری خاموش می شوند و در نتیجه انرژی مصرفی گوشی هم کاهش می یابد.

از قابلیت تنظیم نور خودکار استفاده نکنید!

قابلیت تنظیم نور خودکار معمولا نور بیشتر از آن چه نیاز دارید را برای تان تنظیم می کند، علاوه بر این ها عملکرد سنسور هم خودش به تنهایی نیاز به مصرف باتری دارد؛ بنابراین سعی کنید این قابلیت را برای همیشه خاموش نگه دارید و به صورت دستی نور نمایشگر را تنظیم کنید. این کار تاثیر مثبتی در مصرف باتری گوشی خواهد داشت.

نیاز به همگام سازی خودکار اکانت گوگل در هر 15 دقیقه نیست!

اکانت گوگل شما برای هر 15 دقیقه به صورت خودکار با گوشی همگام می شود و این همگام سازی باعث مصرف بیشتر باتری شما خواهد شد. بهتر است برای چک کردن ایمیل ها و یا سایر خدماتی که گوگل ارایه می دهد، به صورت دستی وارد برنامه شوید و اطلاعات را به روز کنید.

قابلیت های ویژه بهینه سازی باتری را جدی بگیرید!

بسیاری از افراد هستند که اصلا از قابلیت های موجود در بخش باتری گوشی استفاده نمی کنند. گزینه های خاصی برای بهینه سازی باتری در این قسمت ها موجود بوده که استفاده از آن ها تاثیر زیادی در عمر باتری خواهد گذاشت. به عنوان مثال قابلیت جدید Doze که در نسخه مارشمالو اندروید وجود دارد، می تواند عمر باتری شما را حداقل تا 40 درصد افزایش دهد. پس این قابلیت ها را نادیده نگیرید.

از اپلیکیشن Greenify استفاده کنید!

برخلاف اکثر اپلیکیشن هایی که در این زمینه فعالیت می کنند و هیچ تاثیری در عملکرد باتری ایجاد نمی کنند، Greenify اصلا این طور نیست. Greenify با بهینه سازی پردازنده و عملکرد کلی دستگاه، به افزایش عمر باتری کمک زیادی می کند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)