چگونه حریم شخصی خود در فیسبوک را حفظ کنیم؟
سه شنبه 12/بهمن/1395 1847 دات وب

چگونه حریم شخصی خود در فیسبوک را حفظ کنیم؟

اگرچه شبکه های اجتماعی جدید جایگزین فیسبوک در ایران شده اند، اما همچنان این شبکه ی اجتماعی طرفداران خاص خود را دارد.

فیسبوک، شبکه اجتماعی محبوبی است که این روزها با روی کار آمدن اینستاگرام مانند سابق در ایران از بازار پررونقی برخوردار نیست، اما هنوز کسانی وجود دارند که وابسته به این شبکه اجتماعی هستند و در آن فعالیت دارند. با این حال اگر اپلیکیشن فیسبوک را روی گوشی یا تبلت خود نصب کرده باشید، شاید نوتیفیکیشن های مدام این شبکه اجتماعی در زمان کار یا استراحت شما به مزاحمی دائمی تبدیل شوند. حتی اگر با لپ تاپ فیسبوک خود را چک می کنید، اعلان های فیسبوک دائما به آدرس ایمیل شما ارسال می شود و ممکن است چک کردن مدام آن ها برای شما دردسر شود یا پخش ویدیو های ناخواسته به طور خودکار موجب مصرف بیش از اندازه ترافیک اینترنت شود و سرعت اینترنت شما را کم کند، برای رفع همه این مسائل راه حلی هست.

اگر اپلیکیشن فیسبوک را روی آیفون یا آیپد دارید، برای متوقف کردن آن باید به روش زیر عمل کنید

در ابتدا وارد اپلیکیشن فیسبوک شوید و دکمه More در سمت راست صفحه را لمس کنید، سپس در تنظیمات، وارد Account Settings شوید و Notifications را انتخاب کنید تا هشدارهایی را که مخل آسایش شما هستند، خاموش کنید.

اگر گوشی شما دارای سیستم عامل اندروید است، برای غیرفعال کردن هشدارهای فیسبوک باید چنین کنید

وارد اپلیکیشن فیسبوک شوید و آیکون سه نقطه در بالای صفحه را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه Account Settings را لمس کنید و بعد روی Notifications ضربه بزنید و نوتیفیکیشن هایی را که لازم ندارید، غیر فعال کنید. بدین ترتیب می توانید روی تبلت یا موبایلتان اپلیکیشن فیسبوک خود را کنترل کنید.

اگر با دسکتاپ یا لپ تاپ وارد فیسبوک می شوید، برای کنترل نوتیفیکیشن ها باید چنین کنید

صفحه اصلی فیسبوک را باز کنید و بعد از اینکه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کردید، در سمت راست بالای صفحه، تنظیمات را انتخاب و بعد در سمت چپ صفحه روی notifications کلیک کنید تا هر کدام را که لازم ندارید، به حالت خاموش تبدیل کنید؛ بدین صورت که مقابل هر هشدار مانند Email روی گزینه Edit کلیک و مانند شکل زیر انتخاب کنید که چه هشدارهایی برای شما ایمیل شود، همه یا تنها آن هایی که از اهمیت خاصی برخوردارند و نمی خواهید آن ها را از دست دهید یا فقط آن ها که مربوط به امنیت و حریم شخصی اکانت شما هستند.

امنیت فیسبوک

کاربران زیادی هستند که با دعوت های خود مانند دعوت به بازی Candy Crush Saga یا 8 Ball Pool برای دوستان خود مزاحمت ایجاد می کنند. برای رفع این مسئله دو راه پیش رو دارید. اگر به مزاحمی دائمی تبدیل شده اند، می توانید آن ها را بلاک کنید؛ بدین ترتیب که وارد تنظیمات شوید و در سمت چپ صفحه روی گزینه Blocking کلیک و نام مزاحم مورد نظر را در زیر Block apps در پایین صفحه تایپ کنید تا نتواند با دعوت های مختلف خود مزاحم شما شود. اگر کاربری به طور کلی مزاحم شما است، در همین صفحه Block users را برگزینید و با نگارش نام وی، او را به کلی بلاک کنید. ضمن اینکه با انتخاب گزینه Block messages می توانید آن کاربر را در جمع دوستان خود داشته باشید ولی مانع ارسال پیام یا تماس ویدیویی از آن فرد می شوید.


برای کنترل پخش زنده ویدیو ها یا کیفیت پخش آن ها که حجم اینترنت شما را مصرف می کنند و طبیعتا نمی خواهید با کند شدن سرعت اینترنت مواجه شوید، می توانید با ورود به بخش تنظیمات فیسبوک و انتخاب گزینه Videos در سمت راست پایین صفحه، انتخاب کنید که کیفیت ویدیو ی پخش شده چگونه باشد، به خاطر داشته باشید با انتخاب کیفیت بهتر، حجم بالاتری از اینترنت مصرف می شود یا می توانید مشخص کنید ویدیو ها به طور خودکار یا با انتخاب شما پخش شوند. در صورتی که تمایل به پخش نشدن خودکار ویدیو ها دارید، باید گزینه Off را انتخاب کنید، همچنین می توانید تعیین کنید که شرح ها یا کپشن ها درباره ویدیو را همیشه مشاهده کنید یا خیر.

بدین ترتیب می توانید به راحتی هشدار ها و پخش ویدیو ها را در فیسبوک تحت کنترل خود دربیاورید تا به هیچ وجه مزاحم شما نشوند و با خیالی آسوده وارد این شبکه اجتماعی شوید و درست و بی دردسر از آن استفاده کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)