بازیکنان بازی پوکمون‌گو بیش از​8  میلیارد کیلومتر پیاده روی کرده اند
شنبه 04/دی/1395 1799 دات وب

بازیکنان بازی پوکمون‌گو بیش از​8 میلیارد کیلومتر پیاده روی کرده اند

به‌تازگی آمار و ارقام بسیار جالبی در مورد فعالیت کاربران بازی معروف و محبوب Pokémon GO توسط سازنده‌ی این اثر منتشر شده است. 

بی‌شک بازی پوکمون‌گو یکی از موفق‌ترین اپلیکیشن‌های سال جاری در فروشگاه گوگل‌پلی محسوب می‌شود. حتی می‌توان این بازی را یکی از محبوب‌ترین‌های تاریخ اپلیکیشن‌های موبایلی نیز دانست. برای توضیح بهتر در مورد اینکه پوکمون‌گو تا چه حد توانسته است در بین علاقه‌مندان محبوب شود سازنده‌ی این اثر یعنی کمپانی نیانتیک (Niantic) با دید متفاوتی اقدام به انتشار آمار و ارقام مربوط به بازی مورد بحث کرده است که یکی از هیجان‌انگیزترین این آمارها، تعداد کیلومترهایی است که افراد برای انجام بازی یادشده پیاده‌روی کرده‌اند. 

بنا به اعلام شرکت نیانتیک، جامعه‌ی بازیکنان پوکمون‌گو ۸.۷ میلیارد کیلومتر پیاده‌روی کرده‌اند. البته باید خاطرنشان کنیم که این آمار، شامل داده‌هایی می‌شود که تا تاریخ ۷ دسامبر و از ۲۵ میلیون کاربر فعال در سراسر جهان جمع‌آوری شده است. برای درک بهتر این میزان پیاده‌روی، نیانتیک ویدیویی منتشر کرده است. در این ویدیو یادشده به این نکته اشاره می‌شود که مسافت طی شده توسط بازیکنان Pokémon GO برابر با ۲۰۰ هزار بار گردش به دور کره‌ی زمین است. اگر امکان پیاده‌روی تا سیاره‌ی نپتون وجود داشت، باید مسافت ۴.۶ میلیارد کیلومتر را طی می‌‌کردید تا به این سیاره برسید. همچنین در شرایط مشابه فاصله تا سیاره‌ی پلوتو ۷.۲ میلیارد کیلومتر است. در مأموریت‌های جدید ناسا، حدود ۹ سال زمان نیاز است تا تجهیزات این سازمان با سرعتی میانگین ۴۸,۲۸۰ کیلومتر بر ساعت (۳۰۰۰۰ مایل بر ساعت) به سیاره‌ی پلوتون برسند.
 بازی پوکمون‌گو

اما در کنار مسافت پیموده شده توسط کاربران این بازی، شرکت نیانتیک همچنین اعلام کرده است که این بازیکنان از زمان عرضه‌ی اولیه‌ی پوکمون‌گون در ماه جولای موفق به جمع‌آوری ۸۸ میلیارد پوکمون شده‌اند. به عبارت دیگر می‌توان گفت هرروز حدود ۵۳۳ میلیون پوکمون توسط کاربران بازی مورد اشاره شکار شده‌‌اند. در ماه سپتامبر نیز شرکت مورد بحث خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه بازیکنان پوکمون‌گو جمعا ۴.۶ میلیارد کیلومتر پیاده‌روی کرده‌اند. حال با انتشار آمار جدید و با توجه به اینکه این آمار همچنان رویه‌ای افزایش دارد، می‌توان گفت افراد همچنان از بازی با پوکمون‌گون لذت می‌برند و این موضوع دقیقا خلاف شایعاتی است که از فرارسیدن مرگ بازی خبر داده بودند. در زمان انتشار اولیه‌ی پوکمون‌گو در ماه جولای، توجه کاربران به حدی به این بازی جلب شده بود که برخی افراد هیچ کاری جز بازی کردن و شکار پوکمون‌ها انجام نمی‌دادند. اما حال که چند ماه از این موضوع می‌گذرد، تعداد کاربران فعال پوکمون‌گو نسبت به قبل کاهش یافته است. در یکی از گفتگو‌های کمپانی نیانتیک با رسانه‌ها، به این نکته اشاره شد که تا نوامبر ۲۰۱۶ این بازی بیش از ۶۰۰ میلیون بار دانلود شده است. این شرایط برای شرکت یادشده، دستاوردی بسیار شگفت‌انگیز محسوب می‌شوند؛ اما تا به این لحظه هنوز آماری در مورد تعداد دقیق استفاده‌ی روزانه از پوکمون‌گو اعلام نشده است. از آنجا که نیانتیک شخصیت‌های جدید بچه پوکمون را نیز در دسترس کاربران قرار داده است، به نظر نمی‌رسد در حال حاضر این کمپانی بخواهد امکان شکار پوکمون‌های جدید را از بازیکنان خود سلب کند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)