آیا افراد موفق دارای عادت های متمایزی هستند؟
يكشنبه 21/آذر/1395 1749 دات وب

آیا افراد موفق دارای عادت های متمایزی هستند؟

افراد موفق معمولا دارای عادات مشترکی هستند و همین عادت ها باعث پیشرفتشان شده است که در این گزارش به برخی از آن ها می پردازیم.

خیلی از مردم به این فکر می کنند که چطور می توانند فردی موفق باشند، ولی از این حقیقت ناآگاه هستند که تمام آن چیزی که برای رسیدن به آرزوهایشان نیاز دارند، در خود آن ها نهفته است. افراد موفق به خاطر عادت هایشان موفق شده اند، عادت های یک شخص ۹۵ درصد رفتار او را تشکیل می دهد.

هر موقعیتی که شما هم اکنون در آن قرار دارید و هر موقعیتی که در آینده خواهید داشت، به دست کیفیت عادت هایی که دارید تعیین می شوند. با ایجاد عادت های خوب و رفتار مثبت، شما هم می توانید یک فرد موفق شوید و یک زندگی شکوفا داشته باشید. افراد موفق ۷ عادت مشترک دارند. برای هزاران سال، علل موفقیت در زندگی انسان ها، توسط اندیشمندان و فیلسوفان مطالعه شده است. می توان گفت خلاصه ی یافته های آن ها این است که افراد موفق عادت های خوب دارند. ما در اینجا به هفت عادتی اشاره می کنیم که افراد موفق بر مبنای آن ها می توانند از حداکثر ظرفیت خود در انجام کارهایشان استفاده کنند.

عادتهای افراد موفق

۱. هدف محور هستند

اولین عادتی که باید داشته باشید هدف محور بودن است. هدف تعیین کردن برای شما باید به یک عادت تبدیل شود، شما باید در طول روز زمان خود را برای رسیدن به اهداف واضح و نوشته شده صرف کنید. همه ی افراد موفق، به شدت هدف محور هستند. آن ها دقیقا می دانند به دنبال چه چیزی هستند، هدفشان را روی کاغذ می نویسند، برنامه های رسیدن به هدفشان را نیز می نویسند و هرروز برنامه ی خود را مرور می کنند و آن را پیش می برند.

۲. بر اساس نتایج جلو می روند

دومین عادتی که افراد بسیار موفق در خود ایجاد کرده اند، حرکت کردن بر اساس نتایج قبلی است. اگر نتیجه مثبت است به روش خود ادامه دهید، اگر مایلید نتایج بهتری به دست آورید، باید بیشتر کار کنید یا روش کار خود را تغییر دهید.

۳. فعالیت محور هستند

سومین عادتی که باید در خود پرورش دهید، فعالیت محور بودن است. این مورد، شاید مهم ترین عادت برای رسیدن به موفقیت باشد. فعالیت محور بودن به این معنی است که از جای خود بلند شوید و کارتان را انجام دهید و سریع هم انجام دهید. یعنی باید به نوعی احساس وظیفه توأم با اضطرار داشته باشید. همیشه باید آماده ی انجام فعالیت باشید. برای رسیدن به موفقیت باید سریع باشید، سریع و دقیق.

شما باید طفره رفتن را کنار بگذارید، با خود نگویید این کار را سر فرصت انجام خواهم داد. ترس هایتان را کنار بگذارید و از ۱۰۰ درصد توان خود برای رسیدن به چیزی که شایستگی اش را دارید استفاده کنید. داشتن ترکیبی از عادت های هدف محوری، نتیجه محوری و فعالیت محوری موفقیت را برای شما تضمین می کند.

۴. مردم محور هستند

چهارمین عادت، مردم محوری است. اینجا است که باید توسعه ی روابط با مردم را در بالای لیست بگذارید و به آن اولویت اول بدهید. برای موفقیت در این زمینه، شما باید خصوصیاتی در خود ایجاد کنید، باید صبور، مهربان، دلسوز و روشن فکر باشید. شادی در زندگی تا حد زیادی از قابلیت شما در کنار آمدن با دیگران ناشی می شود.

اگر واقعا تصمیم بگیرید، می توانید در ارتباط برقرار کردن با دیگران فوق العاده موفق باشید. به یاد داشته باشید تنها روش کسب یک عادت، تکرار آن به صورت منظم است. هر چه بیشتر تلاش کنید که شخص فوق العاده ای در ارتباط با دیگران باشید، به همان میزان چنین خصوصیاتی را در خود پرورش می دهید و واقعا تبدیل به یک شخص فوق العاده می شوید.

۵. به سلامتی خود اهمیت می دهند

پنجمین عادت مشترک افراد موفق، این است که همیشه مراقب سلامتی خودشان هستند. این سخن به این معنی است که شما باید به دقت رژیم غذایی خود را کنترل کنید و همیشه غذاهای مناسب و به مقدار مناسب بخورید. باید به طور منظم ورزش کنید، تک تک ماهیچه ها و مفاصل خود را به کار بیندازید تا تناسب اندام پیدا کنید و مورد آخر این است که باید عادت های خوبی برای استراحت داشته باشید، تغذیه ی سالم به همراه ورزش و برنامه ی خواب مناسب به معنای تضمین سلامتی شما در سال های آینده است.

۶. صادق هستند

ششمین عادت، صداقت و راست گویی است. در نهایت، شخصیتی که در طول زندگی در شما ایجاد می شود تقریبا از هر چیز دیگری مهم تر است.

صداقت به این معنی است که اصل حقیقت را در تمام کارهای خود رعایت کنید. شما باید کاملا نسبت به خودتان و دنیای اطرافتان واقع نگر باشید. باید ملاک های کاملا واضحی برای خود تعیین کنید و برنامه ها و فعالیت هایتان را بر مبنای این ملاک ها پیش ببرید. یک بینش در ذهن داشته باشید و به گونه ای زندگی کنید که کاملا با نهایت ایده آل های شما سازگار باشد. هیچ گاه صداقت و آرامش ذهنی خود را با چیزی معامله نکنید. داشتن ملاک صداقت باعث می شود از عادت های دیگر خود لذت ببرید.

۷. دارای انضباط هستند

هفتمین عادت و درواقع عادتی که ضامن ایجاد عادت های دیگر است، منضبط بودن است. مهم ترین و ستودنی ترین ویژگی که یک شخص می تواند در خود ایجاد کند، منضبط بودن است، این که خود را مقید کند، بر خود کنترل داشته باشد و بهترین خودش باشد. منضبط بودن خصیصه ای است که برای موفق بودن در تمام ابعاد زندگی لازم است.

تمام این عادت ها؛ هدف محوری، نتیجه محوری، فعالیت محوری، مردم محوری، توجه به سلامتی، صداقت و خود انضباطی اکتسابی هستند. شما به دلیل عادت هایی که دارید در موقعیت فعلی تان قرار دارید، اگر امروز عادت های خود را تغییر دهید، آینده ی خودتان را تغییر می دهید. توجه کنید که عادت های فعلی شما به صورت تصادفی و از زمان طفولیت در شما رشد کرده اند.

اکنون شما این توانایی را دارید که شکل گیری شخصیت خودتان و تمام اتفاقات آینده را با تصمیم های امروزتان کنترل کنید. پس آیا بهتر نیست با پیدا کردن عادت های مثبت به سوی موفقیت قدم بردارید؟

هیچ کس ادعا نمی کند انجام این کارها ساده است، اما زمانی که شما جزو افراد موفق شوید، نه تنها از موفقیت خود بلکه از موفقیت دیگران نیز لذت خواهید بود. در این صورت آینده ی برای شما محدودیت نخواهد داشت. عادت هایتان را تغییر دهید و کنترل زندگیتان را در دست بگیرید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)