طول عمر باتری گوشی تلفن همراه
شنبه 15/اسفند/1394 2170 دات وب

طول عمر باتری گوشی تلفن همراه

بهترین گوشی ها، گوشی های هوشمندی است که باتری آن مدتزمان زیادی را دوام می آورد. اما همیشه جا برای پیشرفت و بهبود طول عمر باتری وجود دارد. اگر شما هم دوست دارید بیشتر از آن چیزی که باتری گوشیتان عمر دارد طول عمر داشته باشد دمی با ما هماهنگ باشید تا به اطلاع شما برسانیم.

بهترین گوشی ها، گوشی های هوشمندی است که باتری آن مدتزمان زیادی را دوام می آورد. اما همیشه جا برای پیشرفت و بهبود طول عمر باتری وجود دارد. اگر شما هم دوست دارید بیشتر از آن چیزی که باتری گوشیتان عمر دارد طول عمر داشته باشد دمی با ما هماهنگ باشید تا به اطلاع شما برسانیم.

۱. مصرف کننده باتری را پیدا کنید
اولین کاری که برای پیدا کردن عوامل اصلی مصرف باتری دستگاه خود می توانید انجام دهید، رفتن به بخش تنظیمات و سر زدن به صفحه وضعیت باتری دستگاه است. در این بخش شما می توانید سرویس ها و اپلیکیشن هایی که بیشترین تاثیر را بر روی مصرف عمر باتری دستگاه شما دارند را پیدا کنید.

۲. از حالت استامینا استفاده کنید

فعال کردن حالت استامینا (STAMINA) برابر است با غیر فعال شدن بخش مصرف دیتا و وای فای در زمانی که صفحه دستگاه خاموش است. این حالت همچنین می تواند مقداری از عملکرد دستگاه را نیز کاهش دهد تا مصرف انرژی باتری کاهش پیدا کند.

با فعال کردن حالت استامینا، مسلما طول عمر باتری بیشتری را در اختیار خواهید داشت، چرا که هر زمان که صفحه نمایش دستگاه شما خاموش است نباید انتظار دریافت ایمیل ها یا اطلاعیه هایی که برای دریافت نیاز به اینترنت دارند را داشته باشید. البته در بخش تنظیمات این حالت می توانید برای برخی از برنامه ها استثنا قائل شوید تا حتی با فعال بودن این حالت، همچنان اطلاعیه های مهم دستگاه را حتی در زمان خاموش بودن نمایشگر دستگاه دریافت کنید.

۳. از حالت اولترا استامینا استفاده کنید
اگر حالت استامینا هم برای اینکه طول عمر باتری را کم مصرف نگه دارید کافی نباشد، چه کاری می توان انجام داد؟ می توانید از حالت اولترا استامینا استفاده کنید که حالت استامینا را چندین قدم جلوتر می برد.

ذخیره نیرو در این حالت واقعا خیره کننده است، چرا که با فعال شدن آن، تقریبا همه چیز غیر از دریافت پیام های کوتاه و تماس های تلفنی از کار می افتد. اما اگر می خواهید برای مدت زمان بیشتری و آن هم به هر صورت که شده، باتری دستگاه را بیشتر نگه دارید، حالت اولترا استامینا کمک بزرگی می کند.


۴. تنظیمات موقعیت را تغییر دهید
استفاده از GPS برخی از اوقات واقعا مفید و ضروری است اما استفاده از آن به یک باره می تواند شارژ باتری شما را تمام کند. اگر به مسیر Settings > Location > Mode بروید، سه گزینه مختلف را خواهید دید. گزینه اول High Accuracy است که با دقت زیادی موقعیت را تشخیص می دهد و شارژ باتری بسیار زیادی مصرف می کند. اگر نمی خواهید GPS شما دقت بسیار بالایی داشته باشد، پس گزینه Battery Saving را انتخاب کنید تا شاهد مصرف بسیار کمتر باتری باشید.گزینه Device Only از همه کمتر باتری مصرف می کند اما دقت آن هم از همه گزینه ها کمتر شده است. البته می توانید هر زمان که به GPS نیاز ندارید، به صورت کلی موقعیت جغرافیایی را غیر فعال کنید تا از مصرف باتری دستگاه نیز کاسته شود.

۵. حالت «باتری کم مصرف» را فعال کنید
در بین گزینه های مدیریت انرژی دستگاه شما، گزینه ای برای حالت باتری کم مصرف وجود دارد که به صورت خودکار و بر طبق درصدی خاص فعال می شود. این ویژگی بلوتوث، GPS و ویبره را غیر فعال می کند و حتی مدت زمانی که نمایشگر روشن می ماند را کاهش می دهد تا از اتلاف انرژی باتری جلوگیری کند.


پیشنهاد ما این است که ویبره، بهبود تصاویر و سینک خودکار را در بین گزینه ها خاموش کنید تا مدت زمانی که دستگاه می تواند با یک بار شارژ دوام بیاورد را افزایش دهید و اینچنین موارد غیرضروری را هم خاموش کنید. برای تعیین درصدی که حالت «باتری کم مصرف» را فعال می کند بر روی گزینه Activation تپ کنید.

۶. بر فعالیت های پشت پرده نظارت کنید
گزینه دیگری که می تواند در مدت زمان شارژ باتری تغییر قابل توجه ای ایجاد کند، صف بندی کردن اطلاعات پس زمینه است. در یک عملیات ساده، اپلیکیشن ها اطلاعات خود را می توانند در پس زمینه دانلود کنند، بنابراین پس از استفاده از یک برنامه و برگشت به برنامه قبلی، اطلاعات آن برنامه خود به خود بروز شده است.

خوبی این ویژگی بروز نگه داشتن اطلاعات برنامه ها و بدی آن مصرف بسیار زیاد باتری است. با فعال کردن Queue background data می توانید بروزرسانی های دوره ای را متوقف کنید. البته همچنان اطلاعیه پیام های جدید و همه موارد با اهمیت را دریافت خواهید کرد، در عین حالی که دریافت اطلاعات در پس زمینه محدود شده و شارژ باتری کمتر مصرف می شود.

۷. علت تغییرات ناگهانی در مدت شارژ باتری را پیدا کنید

اگر تاکنون عمر باتری خوب و معمولی داشته اید و ناگهان این مقدار شارژدهی باتری بسیار کمتر شده است، باید به دنبال مقصر این اتفاق باشید. ممکن است بازی جدیدی دانلود کرده اید که در پس زمینه دائم فعال است یا ممکن است یک برنامه درحال بروزرسانی دائم اطلاعات خود است.

به بخش Power Management نگاهی بیندازید و هر موردی که در حال مصرف زیاد از حد باتری بود را متوقف یا حذف کنید. برخی از اپلیکیشن ها مانند برنامه فیس بوک انرژی زیادی از باتری شما می گیرند و می توانند تا ۲۰ درصد شارژ باتری را کاهش دهند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)