ساختن تاپیک Topic در تلگرام
چهارشنبه 05/اردیبهشت/1403 376 دات وب

ساختن تاپیک Topic در تلگرام

تاپیک بندی در تلگرام

قابلیتی که تلگرام در اپدیت های جدید خود قرار داده است، تاپیک بندی است.

تاپیک بندی در تلگرام به کاربران این امکان را می دهد تا گروه ها یا چت های خصوصی خود را به دسته بندی های مختلف تقسیم کنند تا به راحتی بتوانند به موضوعات مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند. با ایجاد تاپیک در گروه، کاربران می توانند در بحث های مرتبط با آن شرکت کرده و امکان پرسش و پاسخ داشته باشند، نظرات خود را بیان نموده و حتی عکس ها و فایل های مرتبط را به اشتراک بگذارند.

تاپیک به شما کمک می کنند مکالمات را بر اساس موضوعات مشخص دسته بندی کنید و به صورت منظم دنبال کنید. همچنین، همه اعضای گروه قادر به دیدن تمامی تاپیک ها هستند و می توانند در هر کدام شرکت کنند. به عبارت ساده تر، این قابلیت به شما این امکان را می دهد که گروه های تلگرامی خود را به چندین تاپیک یا موضوع کوچک تر تقسیم کرده تا بحث ها، مکالمات، عکس ها و فایل های ارسال شده را در هر تاپیک به صورت مرتب ذخیره نمایید.

چگونه تاپیک را فعال کنیم؟

برای اینکه بدانید چگونه تاپیک را فعال کنیم مراحل زیر را انجام دهید:

  • برای اینکه یک گروه را تاپیک بندی کنید شما باید owner گروه باشید.
  • در گروه مد نظر ، بخش اطلاعات گروه، گزینه edit را زده و روی دکمه topic کلیک کنید.
  • حال می توانید از گزینه سه نقطه سمت راست ، به گروه تاپیک جدید اضافه کنید.

روش ساخت تاپیک

تاپیک تلگرام

برای بستن یا حذف یک تاپیک تنها کافی است روی تاپیک فشار داده و آن را close یا delete کنید.

بعضی از اعضا طراحی این قابلیت را نمی پسند و برای اینکه گروه را برای خودشان به حالت اولیه برگردانند کافی است سه نقطه سمت راست را فشار داده و گزینه view as message را انتخاب نمایند، در این صورت گروه فقط برای همان فرد به حالت اولیه برگشته و بقیه بصورت تاپیک بندی گروه را مشاهده می کنند.

به طور کلی، تاپیک بندی در تلگرام به کاربران این امکان را می دهد که به صورت منظم و سازماندهی شده درباره موضوعات خاص بحث و گفتگو کنند و اطلاعات را به صورت بهینه تر به اشتراک بگذارند.

منظور از General چت چیست؟

General چت یا چت عمومی، گفتگوی اولیه ای است که پس از فعال سازی قابلیت تاپیک در گروه، در آن نمایش داده می شود. این تاپیک به گفتگوها و پیام های گذشته گروه اختصاص دارد و اعضا می توانند؛ مانند قبل در آن با یکدیگر به گفتگو بپردازند. به عبارت دیگر General چت به عنوان محلی برای بحث و ارتباط در مورد موضوعات گروه و نیز مشارکت در گفتگوهای گذشته مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین از اهمیت این تاپیک برای اعضای جدید گروه این است که می توانند مطالب قبلی را مرور کرده و با گروه و اعضای آن آشنا شوند. لازم به ذکر است که امکان بستن تاپیک General یا چت عمومی نیز وجود دارد.

نرم افزار ایرانی جایگزین اینستاگرام

مزیت ایجاد تاپیک

مثلاً شما اگر دارای یک گروه مربوط به بازی هستند، می توانند تاپیک هایی مرتبط با بازی های مختلف ایجاد کنید تا بحث ها مرتب سازی شوند و کاربران بتوانند به صورت دسته بندی شده به گفت و گوها و همچنین فایل ها و عکس ها دسترسی داشته باشند.

مثال دیگر می تواند یک گروه درسی باشد. اگر دانشجو یا دانش آموز باشید، در گروه درسی خود که همراه با همکلاسی های خود ایجاد کرده اید، می توانید برای هر درس یک موضوع یا تاپیک جداگانه ایجاد کنید و جزوات و اطلاعات مربوط به هر درس را در تاپیک مختص خودش قرار دهید. به این ترتیب، بقیه هم کلاسی های شما به راحتی می توانند به جزوات و سوال و جواب های مربوط به هر درس، دسترسی داشته باشند.

همچنین اگر گروهی برای فروش آنلاین خود دارید می توانید لیست پیگیری ها، ارسالی ها و کد های رهگیری مشتریان را در این گروه ها قرار دهید.

مرتب سازی و دسته بندی، مهم ترین مزیتی است که این قابلیت به تلگرام می افزاید و همانطور که در مثال های بالا دیدید، کار شما و دیگر کاربران را بسیار راحت تر خواهد کرد.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)