درآمدزایی از هوش مصنوعی
دوشنبه 14/اسفند/1402 133 سئو و بهینه سازی سایت

درآمدزایی از هوش مصنوعی

درآمدزایی از هوش مصنوعی؛ اول ردیت، حالا وردرپرس

بر اساس گزارش 404Media، شرکت Automattic، مالک پلتفرم های پرکاربرد تامبلر و وردپرس، حجم عظیمی از داده های مردم را که احتمالاً شامل داده های شخصی می شود، جمع آوری کرده است. آتوماتیک قصد داشت این داده ها را برای آموزش مدل های هوش مصنوعی Artificial Intelligence در اختیار شرکت های OpenAI و میدجرنی قرار دهد.

این خبر نگرانی هایی را درباره ی حریم خصوصی به وجود آورد و از سوی دیگر مشخص نیست که آیا رضایت کاربران برای انجام این کار جلب شده است یا نه.

آتوماتیک در پاسخ به این اتهامات، اعلام کرد که فقط محتوای عمومی در اختیار شرکت های هوش مصنوعی قرار می گیرد و کاربران می توانند از به اشتراک گذاشته شدن داده هایشان جلوگیری کنند. آتوماتیک درحال توسعه سیستم جدیدی است که به شرکت های هوش مصنوعی ذکر شده اعلام می کند کدام کاربران از انتشار داده هایشان جلوگیری کرده اند و درخواست حذف آن ها را دارند.

با این حال هنوز برخی ابهامات رفع نشده اند؛ برای نمونه، مشخص نیست کدام نوع از داده ها در اختیار شرکت های هوش مصنوعی قرار می گیرد. علاوه بر این، مشخص نیست توافق نامه ی آتوماتیک روی سایت های خودمیزبان وردپرس که از پلاگین هایی مثل JetPack استفاده می کنند نیز اثر می گذارد یا نه.

با وجود این که آتوماتیک اعلام کرده است عدم رضایت کاربران را به اطلاع شرکت ها می رساند اما در عمل تضمینی برای حذف داده های کاربران ناراضی وجود ندارد. نمی توان منکر ارتباط این حادثه با رشد روزافزون فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی شد. چندین شرکت دیگر نیز تاکنون توافق های مشابهی با شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی داشته اند.

ردیت هفته ی گذشته توافق خود با گوگل مبنی بر فروش محتوا برای آموزش هوش مصنوعی را به صورت عمومی اعلام کرد؛ این توافق نشان می دهد که ردیت می خواهد با ارائه اطلاعات برای آموزش مدل های هوش مصنوعی، از پلتفرم خود درآمدزایی کند.

از سوی دیگر پلتفرم دانلود تصویر Shutterstock در سال 2023 توافقی 6 ساله با OpenAI امضا کرد تا اطلاعاتی برای آموزش هوش مصنوعی در اختیار شرکت خالق ChatGPT بگذارد.

با توسعه ی سریع هوش مصنوعی و استفاده ی بیشتر از آن، خطرات مربوط به حفظ حریم و اطلاعات شخصی کاربران نیز پررنگ تر از قبل خواهند شد. کاربران باید با مطالعه دقیق قوانین حریم خصوصی سرویس های آنلاین، تنظیمات حریم خصوصی خود را مدیریت کنند تا بتوانند اطلاعات را از هر نوع آسیب و خطر حفظ کنند.

پنج راه کسب درآمد با هوش مصنوعی

ساده ترین راه های کسب درآمد از هوش مصنوعی را معرفی می کنیم. کسب درآمد از این فناوری نوین راه های خیلی زیادی دارد، با این حال اگر می خواهید سریع ترین و ساده ترین راه های درآمدزایی از هوش مصنوعی را بشناسید، پنج مورد زیر را مطالعه کنید.

1- درآمد از هوش مصنوعی با تولید محتوا

تولید محتوا یکی از شغل های دیجیتال با بازه درآمدی بسیار گسترده است که افراد زیادی در آن کار می کنند. تولید محتوا انواع مختلفی دارد که ما به محتوای متنی در این بخش می پردازیم. تقریبا از زمانی که سرویس هوش مصنوعی چت جی پی تی ChatGPT به بازار معرفی شد، افراد زیادی به توانایی این سرویس و سایر ابزارهای هوش مصنوعی در تولید محتوای متنی پی بردند.

شما با استفاده از این سایت ها می توانید داستان نویسی کنید، مقاله برای سایت خود طراحی کنید یا یک سناریوی تبلیغاتی را آماده کنید. تنها مسئله ای که وجود دارد این است که نیاز به اطلاعات کمی درباره تولید محتوا دارید و باید متنی که دریافت می کنید را کمی ویرایش کنید. برای تولید محتوا با هوش مصنوعی فقط ChatGPT در اختیار شما نیست و ابزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارند.

میزان درآمد از هوش مصنوعی نیز در این روش بسیار متغیر است و همه چیز به خلاقیت، زمینه کاری و توانایی خود شما هم بستگی دارد. با این حال اگر قبلا تولید محتوا انجام داده باشید، می توانید با استفاده از این ابزار، درآمد خود را افزایش دهید.

سیستم ترجمه هوش مصنوعی گوگل بدون آموزش کار می کند

2- درآمد از هوش مصنوعی با ساخت عکس و لوگو

اکنون سراغ ساخت عکس و ویدیو با هوش مصنوعی می رویم. اگر اخیرا در شبکه های اجتماعی فعال بوده باشید، احتمالا نمونه عکس ها و ویدیو های ساخته شده با هوش مصنوعی را دیده اید. امروزه ابزارهای خیلی زیادی برای تولید عکس با هوش مصنوعی وجود دارند که شما می توانید از هر کدام آن ها برای درآمدزایی استفاده کنید. معروف ترین سرویس های ساخت عکس در هوش مصنوعی سرویس های Dall-E و Midjourney هستند که استفاده از آن ها نیازمند خرید اشتراک است. البته برای استفاده از Dall-E می توانید از سرویس بینگ هم استفاده کنید.

شما می توانید طرح های ساخته شده با سرویس های هوش مصنوعی را به NFT تبدیل کنید و آن ها را به فروش برسانید. یا می توانید از این طرح ها در تولید محصولاتی مثل تیشرت استفاده کنید.

همچنین می توانید طرح های گرافیکی مانند لوگو را با سرویس های هوش مصنوعی درست کنید. هم می توانید این کار را برای کسب و کار خود انجام دهید هم می توانید از آن برای کسب درآمد استفاده کنید. برای طراحی لوگو و طرح های گرافیکی نیز سرویس های هوش مصنوعی زیادی وجود دارند.

3- درآمد از یوتیوب با هوش مصنوعی

تا اینجای مقاله درباره کسب درآمد از دو نوع تولید محتوا با هوش مصنوعی صحبت کردیم. یوتیوب یکی از بهترین پلتفرم های جهان برای درآمدزایی تولید کنندگان مستقل محتوا است. با استفاده از سرویس های هوش مصنوعی می توانید علاوه بر تولید محتوای متنی و عکس، محتوای ویدیوی و صوتی نیز درست کنید. ابزارهای مختلفی برای تولید محتوای ویدیویی وجود دارند.

برای اینکه بتوانید در یوتیوب به درآمد برسید، باید بتوانید کانال خود را در این شبکه اجتماعی مانیتایز (Monetize) کنید. مانیتایز شدن کانال یوتیوب به این معنی است که محتوای آپلود شده در آن بازدید خوبی خورده است و به درآمدزایی رسیده است. امروزه کانال های مختلفی در یوتیوب توانسته اند با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، کانال خود را مانیتایز کنند.

4- درآمد از هوش مصنوعی با طراحی سایت

سه مورد قبلی که درباره درآمدزایی با هوش مصنوعی مطرح کردیم، همگی درباره تولید محتوا بودند. اما شما با استفاده از هوش مصنوعی نیز می توانید یک سایت آماده برای خود طراحی کنید. در مقاله «طراحی سایت با هوش مصنوعی» این کار را به صورت کامل به شما آموزش داده ایم. همچنین می توانید از سرویس ها و ابزارهای هوش مصنوعی در قسمت های مختلف سایت خود نیز استفاده کنید.

البته باید نکته ای را نیز به شما بگوییم؛ ابزارهای هوش مصنوعی طراحی سایت همگی خارجی هستند و امکان استفاده کامل از آن ها برای کاربران ایرانی وجود ندارد. حتی اگر بتوانید اشتراک این سرویس ها را نیز خریداری کنید، امکان اتصال درگاه پرداخت نیز به سایت شما وجود نخواهد داشت.

هوش مصنوعی به تهدیدهای سایبری پایان می دهد

5- درآمد از هوش مصنوعی با ساخت محتوای صوتی

علاوه بر مواردی که به آن اشاره کردیم، شما با استفاده از هوش مصنوعی می توانید محتوای صوتی هم تولید کنید. احتمالا بازخوانی موسیقی های معروف با صداهای خواننده ها یا افراد دیگر را در اینترنت شنیده اید. معروف ترین سرویس برای این کار سایت Amper Music است که برای استفاده از آن باید اشتراک خریداری کنید. از طرفی سرویس های دیگری نیز وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید ویدیوها یا صداهای تبلیغاتی را به زبان فارسی تولید کنید و در اختیار کارفرمای خود قرار دهید.

برای درآمد داشتن از هوش مصنوعی با ساخت محتوای صوتی، باید آن را با مهارت های دیگر یا سرویس های دیگر هوش مصنوعی ترکیب کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)