برای ارسال به سامانه مودیان امنیت اطلاعات ویندوزی بهتره یا تحت وب؟
دوشنبه 20/آذر/1402 585 برنامه نویسی

برای ارسال به سامانه مودیان امنیت اطلاعات ویندوزی بهتره یا تحت وب؟

اگر کارفرما هستید و یا کاربر یک نرم افزار هستید باید بدانید

امنیت اطلاعات ویندوزی بهتره یا تحت وب؟

نرم افزار ها ممکن است تحت وب و یا ویندوزی ساخته شوند و عدم دسترسی به داده های شما فقط زمانی امکان پذیر است که از ابتدا در سرور یا سیستم شما نصب و راه اندازی شود. آن سیستم به اینترنت دسترسی نداشته و هیچ شخص غیری مثل پشتیبان یا نیروی فنی به آن دسترسی نداشته باشد.

لازم بذکر است که خرید نرم افزار بدون پشتیبانی، مزیت نبوده و حتی نگران کننده است.

شما به عنوان کارفرما و کاربر ضروری است که بدانید، دسترسی به داده های شما در سیستم های آنلاین و ویندوزی به یک اندازه امکان پذیر است. درواقع در سیستم هایی مثل ارسال صورتحساب الکترونیکی که اتصال به اینترنت برای ارتباط با سامانه مودیان وجود دارد این موضوع کاملا شرایط برابری دارد. در نتیجه ترس و نگرانی شما برای افشای اطلاعات، محرمانگی آن و دسترسی غیر به آن ها باید یکسان باشد! و باید در نظر داشته باشید برای استفاده از یک سرویس آنلاین و یا ویندوزی، این موضوع معیار مناسبی برای انتخاب نیست.

شما باید به ارائه دهنده نرم افزار اعتماد داشته باشید و از پشتیبانی همیشگی آن ها بهره مند شوید.

نرم افزار بدون پشتیبان مانند خرید کالایی بی نام نشان از جایی ناشناس است که ممکنه هیچوقت به کمک نیاز نداشته باشید، ممکن هم هست که در مراحل مهم و اضطراری نیازمند کمک پشتیبانی باشید. داده های شما برای شما مهم است و طی زمان جمع آوری می شوند، بهتر است از آن ها درست نگهداری کنید.

مالیتور

چه چیزی را معیار خرید در نظر بگیریم؟

  1. میزان استفاده شما از نرم افزار
  2. تعداد کاربران شما
  3. روش استفاده شما: در محل یا امکان دورکاری
  4. مبلغی که می توانید هزینه کنید
  5. پشتیبانی محصول
  6. کاربری آسان و آموزش کافی
  7. به روزرسانی و سفارشی سازی محصول
  8. برطرف کردن تمام نیازهای شما

هدف از این محتوا آگاهی و انتقال دانش است. شما حق دارید بدانید سیستمی که استفاده می کنید چگونه کار می کند. این موضوع همچنین در گوشی های تلفن همراه، عضویت های شما در شبکه های اجتماعی، دسترسی دادن به اپ های موبایل برای استفاده از آن ها... وجود دارد. همه و همه به داده های شما دسترسی دارند! اما شرکت ها قرار نیست از آن سوءاستفاده کنند. حتی بخشی از دسترسی ها الزامی هستند برای ارائه خدمت به شما. اگر داده های شما بسیااار امنیتی هستند نباید وارد شبکه اجتماعی، نرم افزار هایی که کسان دیگری ساخته اند و سیستم هایی که کشورهای دیگر ساخته اند شوید!

برای حفظ داده های شما در مالیتور در طول زمان استفاده شما هزینه جداگانه دریافت نمی شود، شما می توانید از هر فاکتور پرینت و pdf بگیرید. همچنین فاکتورهای شما در کارپوشه وجود دارد و نگرانی ای برای حضور آن ها نیست.

سیستم های قیمت گذاری در نرم افزارهای ویندوزی و تحت وب

شاید تصوری از هزینه های تولید نرم افزار نداشته باشید. زمان، نیرو و دانش کافی برای تولید یک نرم افزار ضروری است و شاید هزینه تمام شده آن بسیار بالا باشد. در واقع هنگام خرید شما بخش کوچکی از هزینه های تولید را پرداخت می کنید. که ممکن است در قالب تعداد کاربر، سطح بندی و نیازهای شما در اختیارتان قرار گیرد. در واقع ممکن است هزینه های تامین و نگهداری را در قالب پشتیبانی بصورت سالیانه پرداخت کنید. البته پشتیبانی ها معمولا رفع مشکل و خطاهای احتمالی یعنی پشتیبانی فنی را نیز در بردارند. در این میان به روزرسانی و اضافه کردن امکانات، سفارشی سازی و بهبود نرم افزار ها در مدل تحت وب بیشتر و سریع تر اتفاق می افتد. شاید سفارشی کردن نرم افزار و تغییرات مناسب کسب و کار شما برای نسخه های ویندوزی بسیار سخت تر بوده و حتی انجام نشود.

دانستیم هزینه های واقعی تولید را نمی پردازید، پس سازنده از فروش چندباره آن ممکن است هزینه های تولید را بدست آورد.

هزینه های پشتیبانی، تامین و نگهداری نرم افزار نیز بخشی از هزینه ای است که می پردازید. در سیستم های ویندوزی در قالب تعداد کاربر، دریافت آپدیت یا ماژول و پشتیبانی است.

در سیستم های آنلاین هزینه اشتراک شما و پشتیبانی است که طی ماه و یا سال برآورد می شود. نکته ای که تفاوت این دو نوع می باشد، هزینه سرور است. شما در سیستم ویندوزی سرور را تامین می کنید و هزینه های آن را خود تقبل کرده اید و مسئولیت بکاپ گیری و حفظ اطلاعات با شماست. اما در محصولات سیستم های آنلاین هزینه ای جدا برای سرور نمی پردازید و در اشتراک شما لحاظ شده است.

موضوع دیگر دسترسی شما است. در این روزگار که دورکاری و آنلاین بودن بخشی از زندگی و کار ما شده، دسترسی به اطلاعات و استفاده از نرم افزارها در هر زمان و مکانی، مزیت بوده و در واقع به کمک شما است. سامانه مودیان سرویس آنلاینی است که شما بتوانید در هر زمان امور مالیاتی خود را انجام دهید، شما می توانید از این امکان به کمک واسط مالیاتی آنلاین مالیتور تمام بهره را ببرید. در مالیتور می توانید بی نهایت مودی ایجاد کنید و با خرید فاکتور ها به هر کدام از مودیان، تعداد فاکتور لازم را انتقال دهید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)