بهترین ابزار تست نرم افزار
شنبه 30/اردیبهشت/1402 1597 برنامه نویسی

بهترین ابزار تست نرم افزار

معرفی تست خودکار Automated Testing

خودکارسازی تست نرم افزار با استفاده از ابزارهای تخصصی برای کنترل اجرای تست ها و مقایسه نتایج واقعی با نتایج مورد انتظار می باشد. معمولا تست های رگرسیون، که اقدامات تکراری هستند، به صورت خودکار انجام می شود. ابزار تست نه تنها به ما در انجام تست های رگرسیون کمک می کند، بلکه به ما کمک می کند تا تولید داده ها، نصب محصول، تعامل GUI، لاگ کردن نقص ها و غیره را به طور خودکار انجام دهیم.

تست خودکار یک تکنیک می باشد که یک اپلیکیشن یا نرم افزار برای پیاده سازی کل چرخه عمر نرم افزار در زمان کم از آن استفاده و بهره وری و اثربخشی را برای نرم افزار تست فراهم می کند. تست خودکار یک تکنیک اتوماتیک است که تست کننده ها آن را بطور مستقیم می نویسند و از نرم افزار مناسب برای تست نرم افزار استفاده می کنند. اساسا یک پروسه خودکار یک فرایند دستی است. مانند تست رگرسیون، تست اتوماسیون نیز برای تست برنامه استفاده می شود.

به عبارت دیگر، تست خودکار با استفاده از ابزارهای خودکارسازی برای نوشتن و اجرای موارد تست استفاده می شود، در حالیکه در اجرای یک مجموعه تست خودکار هیچ دخالت دستی لازم نیست. معمولا، تسترها اسکریپت های تست و موارد تست را با استفاده از ابزار خودکارسازی بکار می گیرند و سپس آن ها را به سوئیت های تست گروه بندی می کند.

هدف اصلی تست خودکار، افزایش کارایی تست و توسعه ارزش نرم افزاری است.

انواع تست نرم افزار

انواع تست نرم افزار

آموزش تست واحد Unit testing

کوچکترین قسمت قابل تست نرم افزار، واحد می باشد که در طی تست واحد، هر واحد به طور جداگانه و دقیق تست می شود.

آموزش تست استاتیک Static testing

تکنیک تست نرم افزاری است که در آن نرم افزار بدون اجرای کد مورد تست قرار می گیرد.

آموزش تست یکپارچه سازی Integration testing

تست یکپارچه سازی فرآیند توسعه نرم افزاری است که واحدهای برنامه را به صورت چند گانه ترکیب و تست می کنند.

انواع تست

آموزش تست نفوذ Penetration Testing

Penetration testing یا pen testing به معنای تست نفوذ، انجام تست سیستم کامپیوتری، شبکه یا برنامه وب برای شناسایی آسیب پذیری هایی است که مهاجم می تواند از آن استفاده کند.

آموزش تست خودکار Automated Testing

تست خودکار تکنیک است که اپلیکیشن یا نرم افزار برای پیاده سازی کل چرخه عمر نرم افزار در زمان کم از آن استفاده و بهره وری و اثربخشی را برای نرم افزار تست فراهم می کند.

چرا تست مهمه؟

تست نرم افزار امری مهم است زیرا اشکالات نرم افزاری می تواند بهای سنگینی داشته باشد و یا حتی خطرناک باشد. دلایل مهم استفاده از تست نرم افزار عبارتند از:

 • مقرون به صرفه بودن
 • جلوگیری از ادامه دار شدن مشکل
 • امنیت
 • کیفیت محصول
 • رضایت مشتری

چرا تست مهمه

نرم افزارهای تست خودکار

 • HP Quick Test Professional یا Micro Focus Unified Functional Testing
 • Selenium سلنیوم
 • Visual Studio Test Professional
 • WATIR
 • IBM Rational Functional Tester
 • C/C++test
 • Concerto کانسرتو
 • dotTEST دات تست
 • Insure++ اینشور
 • JTest جی تست
 • TestComplete
 • Testing Anywhere
 • WinRunner
 • LaodRunner لود رانر
 • SilkTest سیلک تست
 • Katalon Studio
 • Ranorex
 • Sahi Pro
 • Telerik Test Studio تلریک تست استدیو

کامپوننت برنامه نویسی تلریک Telerik

نرم افزار TestComplete تست کامپیلیت

TestComplete با ارائه پشتیبانی از طیف وسیعی از پلتفرم ها، یک ابزار بسیار کاربردی است که بر تست عملکردی تمرکز دارد. این برنامه به مهندسان و آزمایش کنندگان اجازه می دهد تا اسکریپت های آزمایشی را در طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی، از جمله دلفی اسکریپت، جاوا اسکریپت، پایتون و VBScript بنویسند. تست کامپیلیت دارای 3 ماژول برای کار با پلتفرم های مختلف، از جمله دسکتاپ، موبایل و وب می باشد.

علاوه بر تست عملکردی، TestComplete همچنین امکان تست داخلی – مانند تست پایگاه داده – تست رابط کاربری گرافیکی، تست رگرسیون و تست واحد را می دهد. اصلاح تست های ثبت شده موجود و موارد دیگر نیز با TestComplete در دسترس است. این نرم افزار تست همچنین با اجرای بسیاری از تست های خودکار در بسیاری از بخش های کاری یا ماشین های مجازی، تست های توزیع شده را امکان پذیر می کند.​

Regression رگرسیون یک نوع مدل آماری ست برای پیش بینی یک متغیر از روی یک یا چند متغیر دیگر.

ابزار تست Katalon Studio

Katalon Studio یک ابزار تست اتوماسیون رایگان است که بر روی دو مورد از محبوب ترین چارچوب های تست اتوماسیون یعنی Appium و Selenium ساخته شده است. این برنامه دارای یک رابط اختصاصی برای تست API، تلفن همراه و مبتنی بر وب است.

جالب اینجاست که Katalon Studio دو بار در سال های 2021 و 2022 به عنوان انتخاب مشتری Gartner Peer Insights برای اتوماسیون تست نرم افزار انتخاب شد. پشتیبانی از نوشتن اسکریپت های تست به زبان های جاوا و Groovy در استودیوی Katalon در دسترس است.

سلنیوم Selenium

سلنیوم در سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و macOS اجرا می شود. این نرم افزار متن باز است. سلنیوم یک ابزار به نام Selenium IDE را برای تست بدون نیاز به یادگیری زبان اسکریپت نویسی فراهم کرده و همچنین دارای زبانی به نام Selenese برای نوشتن آزمون ها به زبان های Ruby، Python، PHP، Perl, Java, Groovy، C# و Scala است.

Selenium یک ابزار تست خودکار رایگان (متن باز) برای برنامه های وب در تمامی مرورگرهای مختلف پلتفرم ها است. سلنیوم کاملا به HP Quick Test Pro شباهت دارد، با این تفاوت که سلنیوم تنها بر روی خودکارسازی اپلیکیشن های مبتنی بر وب تمرکز دارد. تست انجام شده با استفاده از ابزار سلنیوم معمولا به عنوان تست سلنیوم نامیده می شود. از آنجایی که سلنیوم مجموعه ای از ابزارهای مختلف است، پس دارای توسعه دهندگان مختلف است.

پیش نویس اولیه برنامه WebDriver API W3C منتشر شده سلنیوم یک فریمورک تست کاربردی وب است که به شما اجازه می دهد تا در بسیاری از زبان های برنامه نویسی مثل جاوا، سی شارپ، Groovy، پرل، پی اچ پی، پایتون و روبی تست های مورد نظر را بنویسید. سلنیوم در ویندوز، لینوکس و سیستم عامل MAC استفاده می شود.
سلنیوم تحت مجوز آپاچی منتشر شده است.

با استفاده از ابزار selenium می توانید هر سایتی را که بخواهید به صورت خودکار بررسی کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از آن استخراج کنید. همچنین اگر برنامه نویس یا طراح وب هستید می توانید محصول های خود را به صورت اتوماتیک تست کنند.

Ranorex ابزار تست رابط کاربری

Ranorex با هدف اصلی تسهیل همکاری بین آزمایش کنندگان و توسعه دهندگان توسعه یافته است. اکنون بیش از یک دهه است که از آزمایش کنندگان و شرکت ها پشتیبانی می کند. ابزار اتوماسیون تست رابط کاربری گرافیکی از تست بر روی پلتفرم های دسکتاپ، موبایل و وب مبتنی بر ویندوز پشتیبانی می کند.

مهندسان و آزمایش کنندگان اتوماسیون می توانند ماژول های تست خودکار را با زبان های برنامه نویسی استاندارد مانند C# و VB.NET با استفاده از Ranorex توسعه دهند. در سال های اخیر، Ranorex موفق به یافتن مشتریان جهانی از جمله آدیداس، کانن، آی بی ام، لوفت هانزا و زیمنس شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)