انواع لینک سازی و لینک دهی در سئو
سه شنبه 01/آذر/1401 790 سئو و بهینه سازی سایت

انواع لینک سازی و لینک دهی در سئو

لینک بیلدینگ link building همیشه در حال تغییر است و امروزه، ایجاد لینک های با کیفیت در بالاترین درجه اهمیت قرار دارند. اگر تجارت و فعالیت شما به اینترنت وابستگی دارد، باید مفهوم نیاز به لینک های با کیفیت را درک کنید و از آن ها در تجارت خود استفاده کنید. مطمئن باشید قانون داشتن لینک های با کیفیت به این زودی ها تغییر نخواهد کرد.

لینک بیلدینگ چیست و چه اهمیتی دارد؟

لینک بیلدینگ، ایجاد بک لینک، link building همگی به یکی معنی بوده و بطور کلی به فرآیند ایجاد لینک های خارجی به سمت سایت گفته می شود که یکی از هزاران تکنیک های بهینه سازی موتورهای جستجو است. برای موتورهای جستجو که صفحات وب زیادی را مورد بررسی قرار می دهند، لینک ها به عنوان یک راه و خیابان ارتباطی بین صفحات می باشند. با استفاده از لینک بیلدینگ و تجزیه و تحلیل لینک های پیچیده، موتورهای جستجو به راحتی می توانند بین صفحات پیمایش کنند.
سال 1990، موتورهای جستجو از لینک ها به عنوان یک راه برای تعیین محبوبیت و اهمیت یک صفحه وب استفاده کردند. بر این اساس، آن ها الگوریتم خود را تغییر کرده و یک مفهوم جدید در سئو سایت ایجاد کردند: لینک بیلدینگ

استراتژی لینک سازی به زبان ساده

اول از همه اجازه بدهید ببینیم لینک چیست؟ در واقع لینک همان متن آبی رنگی است که در سطح وب وقتی روی آن کلیک کنید، به یک صفحه دیگر منتقل می شوید.

ساخت لینک رایگان

هر لینک در سطح وب از یک تکه کد HTML ساخته شده.
مثال
مثلا اگر الان روی عبارت آموزش انبار آنلاین کلیک کنید، وارد یک صفحه دیگر از سایت انبار آنلاین می شوید. پس این عبارت، یک لینک بود. حالا باید بفهمیم که بک لینک چیست؟ در واقع در سطح وب، هر لینکی که از یک سایت دیگر به سایت شما داده می شود، بک لینک است. همینطور اینکه شما به صفحه ای در سایت دیگری لینک می دهید، به این لینک، بک لینک می گویند. مثلا اگر الان من یک لینک در این صفحه قرار داده و از آن شما را به سایت انبار آنلاین منتقل کنم، این برای انبار آنلاین یک بک لینک است.

چرا ساخت لینک برای سئو مهم است؟ (آناتومی یک هایپرلینک)

شروع تگ لینک: تگ لینک به anchor tag معروف است (همان "a" که در تصویر می بینید) این کاراکتر تگ لینک را شروع می کند و به موتورهای جستجوگر اطلاع می دهد که لینکی به وب سایت دیگری در این جمله قرار دارد.
مقصد لینک: واژۀ "href" به معنی hyperlink referral است و متنی که بین علامت نقل قول قرار دارد، نمایشگر آدرس وب سایتی (URL) است که به آن اشاره شده است. لزومی ندارد این URL همیشه آدرس یک وب سایت باشد، می توان به آدرس یک تصویر یا یک فایل قابل دانلود اشاره نمود. گاهی اوقات شما با لینک هایی مواجه می شوید که با کاراکتر # آغاز می شوند. این نوع لینک ها، لینک های داخلی هستند که شما را به قسمت های مختلف صفحه ای که در حال مطالعه آن هستید، هدایت می کنند.
متن قابل مشاهده لینک: این قسمت، همان متن لینک است که کاربران آن را مشاهده می کنند و در صورتی که بخواهند لینک را باز کنند، بر روی این متن کلیک می کنند. این متن معمولاً به گونه ای مشخص می شود که از متون کناری آن قابل تمایز باشد. این کار معمولاً با قرار دادن یک خط به زیر متن یا تغییر رنگ متن به رنگ آبی صورت می گیرد. این تغییرات به کاربر می فهماند که این متن قابل کلیک می باشد.
پایان تگ لینک: این کد، پایان تگ لینک را به موتورهای جستجوگر اطلاع می دهد.

لینک ها برای موتورهای جستجوگر چه معنایی دارند؟

می توان گفت، موتورهای جستجوگر به دو روش از لینک ها استفاده می کنند:

  • برای یافتن وب سایت ها و صفحات جدید.
  • درک معنایی برای موتورهای جستجوگر روز به روز درحال افزایش است.
  • برای تصمیم گیری درباره رتبه بندی یک سایت.

گوگل میلیاردها صفحه اینترنتی را طبقه بندی کرده است. چنانچه موتور جستجوگر گوگل بفهمد بسیاری از صفحات اینترنتی، مثلا اگر شامل هر دو کلمه Warehouse و walmartمی باشند، گوگل تصور می کند که ممکن است این کلمات کلیدی متناسب باشند. کلمات دیگر صفحات این وب سایت ها اشاره دارند که ترکیب خاص این کلمات درباره انبار می باشد.
دلیل اصلی اینکه کسب و کار شما از بازاریابی دیجیتال بهره ای نمی برد این است که شما نمی دانید موتورهای جستجو چگونه کار می کنند. این موتورهای جستجو هستند که موفقیت وبسایت و کسب و کار اینترنتی شما را تضمین می کنند. اگر در صفحات نتایج رتبه بالایی ندارید و دیده نمی شوید، مسلما ترافیک وبسایت شما پایین است و ترافیک پایین به معنی سود کمتر است. با فهمیدن نحوه عملکرد موتورهای جستجو، قادر خواهید بود تا وبسایت خود را بهبود بخشیده و در فضای اینترنت خود را مطرح کنید.
به موتورهای جستجوگر نشان دهید وب سایت تان مرتبط است.
صفحات وب سایت تان باید کلمات کلیدی مرتبط مختلفی داشته باشد اگر کلمه کلیدی "نرم افزار انبارداری" باشد، باید همچنین صفحاتی بسازید که متناسب با "نرم افزار انبارداری"، "انبار آنلاین" و غیره باشند.

لینک بیلدینگ

از یک ساختار معنا دار در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید.

از صفحاتی لینک بگیرید که از نظر معنایی متناسب با وب سایت شما باشد.
بعلاوه، مهم است لینک هایی که به وب سایت شما می آیند، از صفحاتی با موضوعات مرتبط باشند تا موتورهای جستجوگر سایت شما را در جای صحیح خود قرار دهند.

تاثیر لینک بیلدینگ در کسب و کار

اگر لینک سازی را به طور صحیح انجام دهید قطعا برای کسب و کارتان هم تاثیری مثبت خواهد داشت. از جمله منافع لینک بیلدینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از ظرفیت موتورهای جستجو برای کسب و کارتان بهتر استفاده می کنید.
  • به وب مسترها کمک می کند که حتی سایتی نوپا را هم به صفحات اول بیاورند.
  • لینک سازی به شما کمک می کند در گوشه های کوچک بازار موفقیت چشمگیری داشته باشید.
  • به کمک لینک سازی صحیح اعتبار برندتان افزایش می یابد و در میان رقبا به عنوان برندی قابل اعتماد شناخته خواهید شد.
  • علاوه بر این موارد، لینک سازی در سئو، افزایش ترافیک و آگاهی بخشی از برند نیز نقش مهمی دارد.

تاثیر لینک سازی در آگاهی از برند

آگاهی از برند یا Brand Awareness اولین سطح قیف مشتری است. به کمک لینک سازی می توانید آگاهی مخاطبانتان را نسبت به برندتان افزایش دهید.
Brand Awareness با هدف گذاری نمایش تبلیغات در گوگل ادز، در معرض دید مخاطبان هدفتان قرار می گیرید و با قالب هایی مانند تبلیغات چندرسانه ای یا روش هایی مانند پرداخت در ازای نمایش (CPM) آگاهی از برند کسب و کار خود را افزایش می دهید.
و اما در آخر بگویم که لینک سازی یا لینک بیلدینگ باعث می شود از رقیبان پیشی بگیرید پس آن را به درستی انجام دهید و لینک هایی از وب سایت هایی به دست آورید که برای برندتان ارزش و اعتبار ایجاد کند. همچنین مخاطبتان را به کمک آن لینک ها تغذیه کنید و ارزش محتوایتان را افزایش دهید.
گوگل اعلام کرده که لینک سازی و محتوای با کیفیت دو عامل بسیار مهم در سئو هستند. در واقع سایت های قابل اعتماد به دیگر سایت های قابل اعتماد لینک می دهند و سایت های دارای محتوای اسپم به دیگر سایت های اسپم لینک می دهند.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)