معرفی 7 سایت فریلنسری و کار پروژه ای در منزل
دوشنبه 18/مهر/1401 1269 دات وب

معرفی 7 سایت فریلنسری و کار پروژه ای در منزل

فریلنسر ها چه کسانی هستند؟

فریلنسرها افرادی هستند که هروقت بخواهند مشغول به کار می شوند و هر وقت بخواهند دست از کار برمی دارند. شاید بهتر بگویم آقای خودشانند و کارشان آزاد و روز مزد حساب می شود. خوب از چند نظر این شغل مزیت های خودش را دارد ولی خوب دغدغه های نیز دارد که شاید هرکسی نخواهد این گونه شغل را انتخاب کند.

بیشتر افراد با کلمه فریلنسر آشنا هستند ولی هنوز افرادی هستند که با این کلمه غریبه هستند گرچه ممکن است افرا نزدیک خودشان هم دارای این مدل از شغل باشند. امروز جوانب مختلف فریلنسینگ را بررسی کنیم تا بتوانیم به تعریفی جامعه از عبارات فریلنسینگ و فریلنسر برسیم.

بعضی از فریلنسرها توسط شرکت ها و موسسات به دیگران معرفی می شوند. اما بعضی دیگر به صورت کاملاً مستقل، از طریق انجمن ها و وب سایت های معتبر به فعالیت مشغول هستند. بنابراین نحوه ی همکاری فریلنسرها بسته به شرایط بسیار متفاوت است؛ مثلاً برخی خواهان عقد قرارداد کاری و رسمی هستند؛ در حالی که عده ی دیگر به صورت رایگان و به امید کسب شهرت کار می کنند.

فریلنسینگ کیست و فریلنسرها چه کارهای را برعهده می گیرند؟

معنی فریلنسر در لغت یعنی آزادکار. نویسندگی، طراح مستقل، هنرپیشه، برنامه نویس مستقل و در کل به معنی هر شغل آزاد و مستقلی است که یک فرد می تواند بدون وابستگی به شخص یا سازمان دیگری داشته باشد. به عبارت دیگر فریلنسر کسی است که خدمات خود را با دریافت هزینه و معمولاً بدون هیچ گونه انتظار از مشتری ارائه می دهد و تعهدات بلند مدت به شخص یا شرکتی ندارد. اگرچه روابط کاری می تواند ادامه دار باشد.

مزایا و معایب فریلنسینگ

سوالی که امکان دارد برای شما پیش بیاید این است که آیا فریلنسری درآمد دارد؟ اگر بتوانید خود را به درستی پرزنت کرده و برندسازی کنید می توانید به درامد ایده آل از فریلنسری برسید. در ادامه از مزایا و معایب فریلنسر بودن می گوییم تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.
مزایای فریلنسر بودن شامل آزادی کار در خانه یا سایر فضاهای کاری غیرمتعارف، برنامه کاری منعطف و تعادل بهتر کار و زندگی است. وقتی فریلنس کار می کنید دیگر درگیر کاغذ بازی ها و قواعد دست و پاگیر شرکت ها نیستید و در واقع رئیس خود هستید.

استخدام فریلنسر

معایب فریلنسری شامل عدم قطعیت در مورد درآمد آینده، ثبات شغلی و ادغام کار با زندگی شخصی است. همچنین فقدان مزایایی مانند بیمه، بازنشستگی و گاهی اوقات نرخ کمتر در مقایسه با حقوق افراد شاغل است. فریلنسرها همچنین جز افراد واجد شرایط بیمه بیکاری نیستند.
به افراد یا تیم فوق حرفه ای برای انجام پروژه و کارهای فریلنسری خود نیاز دارید؟ ما چند سایت به شما معرفی می کنیم تا بتوانید پروژهایتان را به افرادی دورکار بسپارید که از اعتبار خوبی در بازار کار برخوردارند.

برای فریلنسر شدن شما باید مهارتی داشته باشید که بتوانید به مشتریان بالقوه ارائه دهید. اکثر مردم از تجربه و مهارت های خود استفاده می کنند و با استفاده از استعدادهایی که دارند خدمات ارائه می دهند.

در کنار این ها، مواردی که برای شروع فریلنس کار کردن داشته باشید عبارت اند از:

 • شما به برنامه ای نیاز دارید که در آن خدمات ارائه شده، بازار مورد نظرتان و استراتژی های بازاریابی را بررسی و مشخص کنید.
 • برای آن که بتوانید یک فریلنسر موفق شوید، نیاز به یک وب سایت دارید. وب سایتی که در مورد شما و خدمات شما صحبت می کند. همچنین مجموعه ای از کارهای شما را به نمایش بگذارد. همان طور که می دانید لازمه داشتن یک وب سایت خرید دامنه و هاست مناسب است که حتماً باید از یک شرکت معتبر خریداری کنید. در این مسیر می توانید با ما تماس بگیرید.
 • داشتن ارتباط با بقیه و شبکه سازی در فریلنس کار کردن مهم است. این در حالی است که همه رسانه های اجتماعی می توانند منبعی عالی برای شبکه سازی در راستای فریلنسری باشند.
 • شماره تلفن همراه اختصاصی که مشتریان احتمالی بتوانند با شما تماس بگیرند، کارت ویزیت برای ارائه به مشتری حضوری.
 • کامپیوتر یا لپ تاپ و یا هر وسیله ی کار دیگری که در شغل خود نیاز دارید.
 • دسترسی به منابع آموزشی در کار خود برای بروز بودن و جانماندن از دیگر رقبان بسیار مهم است.

ابزارهای مورد نیاز کار فریلنسرها

برخی افراد بر این باورند که فریلنسرها با هزینه بسیار کم پروژه می گیرند و درآمد مناسبی ندارند؛ توجه داشته باشید که این سبک کار در بسیاری از کشورها کاملا جا افتاده است و کسب درآمد از این روش بسیار خوب و مناسب است.
اگر چه در هر کاری چالش ها و سختی های زیادی وجود دارد که قابل انکار نیست، اما در سراسر دنیا بسیاری از افراد متخصص که از مهارت کافی برای انجام پروژه برخوردار هستند از این شیوه کاری درآمد بسیار بالایی دارند.

در صورتی که افراد تمایل به پیشرفت در انجام کارهای دورکار دارند، نیاز است از ابزارهای مختلفی برای این کار استفاده کنند. استفاده از برخی از این ابزارها ضروری است و برخی از آن ها به افزایش بهره وری افراد کمک می کند. در ادامه این مطلب به چند ابزار ضروری و مورد نیاز برای کار فریلنسرها اشاره شده است.

 • ایمیل و تلفن همراه
 • کامپیوتر، لپ تاپ یا موبایل هوشمند
 • دسترسی به اینترنت
 • دفترچه یادداشت
 • سایت شخصی

ابزارهای مدیریت پروژه

برخی کارفرمایان برای ارتباط بهتر با فریلنسر و همچنین مدیریت بهتر پروژه از ابزارهای مدیریت پروژه مانند ترلو (Trello) استفاده می کنند. ترلو یکی از نرم افزارهای کاربردی است که اکثر فریلنسرها برای کنترل پروژه های خود به کار می برند. این ابزارها به فریلنسرها در مدیریت، زمان بندی و به روزرسانی پروژه های مختلف بر اساس موعد تحویل آن ها کمک کند.

ابزارهای مدیریت زمان

افرادی که به صورت فریلنسری کار می کنند، نیاز است بر روی زمان خود مدیریت دقیقی اعمال کنند، Rescue time ابزاری است که از طریق ضبط مدت زمانی که صرف انجام فعالیت ها می شود به فریلنسرها کمک می کند. این ابزار این امکان را در اختیار فریلنسرها قرار می دهد تا گزارش هایی به همراه جزئیات در مورد مدت زمان بازدید از هر وب سایت ارائه کنند؛ ضمن این که امکان مدیریت زمان در طی روز را نیز فراهم می کند

پونیشا

سایت پونیشا

خدمات این سایت از جمله:

طراحی گرافیک
برنامه نویسی وب
برنامه نویسی موبایل
نویسندگی
دستیاران مجازی
نیروهای پشتیبانی مشتریان
متخصصان فروش و بازاریابی
حسابداران و مشاوران

انجام میدم

سایت انجام میدم

خدمات این سایت از جمله:

تولید محتوا برای سایت
سفارش ترجمه
ویراستاری
رونویسی از صدا
گویندگی

کارلنسر

سایت کارلنسر

خدمات این سایت از جمله:

تولید محتوا برای سایت
سفارش ترجمه
تولید محتوا
عکس، انیمیشن، ویدیو


ورکفا

سایت ورک فا

خدمات این سایت از جمله:

طراحی، گرافیک، هنر، معماری، مهندسی،
تولیدمحتوا، بازاریابی، طراحی سایت و اپلیکیشن
ترجمه تایپ، حسابداری، پروژه های شرکتی
پروژه های دانشجویی، پروژه های دورکاری و فریلنسری
تولید محتوای برای شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

پارسکدرز

سایت پارسکدرز

خدمات این سایت از جمله:

ویرایش متن
تغییر فونت دکمه ها
ترجمه
تایپ فرمول 44
ترجمه فارسی به انگلیسی
طراحی داشبورد تحت وب با power bi
تایپ و ترجمه گوگلی ریز نمرات دیپلم و کاردانی حسن خواه
ادیت فایل psd جلد کتاب
طراحی لوگو آموزشی و لوگوموشن

پارس

سایت پارس فریلنسر

خدمات این سایت از جمله:

ادمین و دستیار مجازی
برنامه نویسی و فناوری، تایپ، سئو و بازاریابی دیجیتال
سرگرمی و سبک زندگی شبکه، مهندسی و علوم طراحی و گرافیک
فروش و بازاریابی کسب و کارگویندگی و موسیقی
محتوا و ترجمه، موبایل ویدئو، انیمیشن و عکاسی

پل دیزاینرز

سایت پل دیزاینرز

خدمات این سایت از جمله:

طراحی گرافیک، طراحی لوگو
مدل سازی سه بعدی، دکوراسیون و معماری داخلی

طراحی چهره، وبلاگ

همکاری با دات نرم افزار

دات نرم افزار یک شرکت فعال در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزارهای تحت وب و آنلاین، نرم افزارهای سفارشی و طراحی وبسایت است. اگر برنامه نویس هستید و با زبان .Net آشنایی دارید؛ همچنین تمایل به همکاری با شرکت دات نرم افزار دارید به تلگرام شرکت پیام دهید و رزومه و نمونه کارهای خود را ارسال کنید. حتما از همکاری با شما لذت خواهیم برد.

درآخر

از نظر من که یک فریلنسر هستم باید این را خاطر نشان کنم که حتما برای انتخاب این شغل به علایق خود توجه کنید. و حتما بودجه ای را برای شروع کار خود در نظر بگیرید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)