رزرواسیون آنلاین و مزایای آن
چهارشنبه 30/شهریور/1401 1217 تحلیل و بررسی

رزرواسیون آنلاین و مزایای آن

مقدمه ای برای استفاده از برنامه رزرو آنلاین

کسب وکارهایی که مراجعه کننده حضوری دارند، همواره با چالش نظم دهی به مراجعات و ساماندهی کارکنان مواجه هستند. ازدحام جمعیت در محل کسب وکار شما یا بی توجهی به زمان انتظار مشتری ممکن است باعث نارضایتی و عدم مراجعه مجدد او شود.
در عصر دیجیتال که خیلی از جلسه ها، دید و بازدیدها و سایر ارتباطات کاری و شخصی ما اینترنتی شده، مردم عادت کردند اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر محصولی را در اینترنت جستجو کنند و برای فرار از ترافیک، شلوغی و آلودگی هوا اینترنتی خرید کنند. فرقی نمی کند شما ارائه کننده یک محصول هستید یا به مردم خدمت رسانی می کنید مشتریان برای مراجعه حضوری به محل کار شما هم توقع دارند بتوانند وقت اینترنتی بگیرند و زمان انتظار آن ها به حداقل ممکن برسد.
ما در این مقاله از دید مشتری و از دید کسب کارهایی که این نرم افزار را استفاده می کنند سخن می گوییم.
گاهی ظرفیت برخی افراد و حجم بالای کاری که انجام می دهند ما را متعجب می کند. وقتی از آن ها سوال می کنیم اغلب دلیل بهره وری بالا و نظم کارهای خود را مدیریت زمان می دانند. در مدح زمان و ارزشمندی آن بزرگان زیادی سخن گفتن و ضرب المثل های متعددی در این مورد وجود دارد اما واقعا تعداد کمی از افراد به اندازه طلا برای آن ارزش قائل هستند. اگر می خواهید در کار و زندگی خود به موفقیت برسید باید بدانید مدیریت زمان چیست و چرا در کسب و کار مهم است؟

رزرو آنلاین چیست؟

نوبت دهی اینترنتی نرم افزاری است که به کسب وکارها اجازه می دهد، بدون در نظر گرفتن محصول یا خدمتی که ارائه می دهند نوبت مراجعه بعدی را به صورت اینترنتی به مشتری ارائه دهند. این روزها همه کسب وکارها به سمت اینترنتی شدن پیش می روند و بی توجهی به ضرورت استفاده از تکنولوژی های روز برای جلب رضایت مشتری می تواند برای هر کسب وکاری خطرناک باشد.
نوبت دهی اینترنتی یا همان رزرو آنلاین نرم افزاری است که شما را کنجکاو می کند تا با این راهکار جامع آشنا شوید و آن را در کسب و کار خود به کار ببرید.
وجود یک سیستم نوبت دهی آنلاین در سازمان هایی که مراجعان روزانه یا به اصطلاح ارباب رجوع دارند هم می تواند به مدیریت زمان کمک کرده و بهره وری سازمان را افزایش دهد. مدیرانی که مدیریت زمان را در کارهای خود رعایت می کنند و الگوی خوبی برای کارکنان هستند در عمل اهمیت این امر را در سازمان مشخص کرده و در بیشتر مواقع سایر کارکنان هم از آن ها تبعیت می کنند.

رزرو آنلاین

مدیریت زمان

بدون ایجاد تعادل مدیریت زمان مفهومی ندارد و یک مدیر باید برای کار، زندگی شخصی، شبکه سازی، برقراری ارتباط موثر و بررسی عملکرد کارکنان وقت بگذارد. گاهی تکنولوژی راه نجات است و استفاده از نرم افزارهای مناسب به مدیریت بهتر کسب و کار کمک کرده به مدیر فرصت می دهد دیدی همه جانبه پیدا کند.

سیستم نوبت دهی اینترنتی این امکان را فراهم می کند که مشتری هر زمان و مکانی که ارائه کند حتی در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل هم به شما دسترسی داشته باشد و بسته به انتخاب خود زمان بعدی مراجعه را مشخص کند. با استفاده از این سامانه ساعت کار کارکنان هم نظم بیشتری داشته و ضمن افزایش بهره وری رضایت آن ها از کار را هم افزایش می دهد.
خوبی سایت نوبت دهی آنلاین این است که فرد اگر نتواند در زمان مقرر خود را به دفتر و محل کار شما برساند می تواند وقت خود را از قبل کنسل کند تا آن زمان را به فرد دیگری اختصاص دهید. به این ترتیب تعداد مراجعان افزایش یافته و بهره وری شما و کارکنانتان افزایش پیدا می کند.
Time-Management در ساده ترین تعریف استفاده بهتر از زمان معنی شده است و در کسب و کارها به آن معنی است که از زمان کاری کارکنان بهترین بهره برده شود تا کمتر هدر برود. این به معنی بیشتر کار کردن یا فشار مضائف نیست بلکه کلید موفقیت در هوشمندانه عمل کردن است.

نوبت دهی آنلاین

مهم ترین کاربردهای نوبت دهی اینترنتی کدام است؟

اولین کارکرد سامانه های نوبت دهی این است که شما را به صورت 24 ساعته در دسترس مشتری قرار می دهد، به این ترتیب شما در ساعات غیر اداری هم می توانید مشتری تازه جذب کنید و درآمد خود را افزایش دهید.
کاربرد دیگر این سیستم افزایش بهره وری کارکنان است، دیگر لازم نیست یک نفر دفترچه به دست منتظر بنشیند و وقت بعدی مراجعه مشتریان را ثبت کند. سامانه نوبت دهی اینترنتی همچنین به مشتری قدرت انتخاب می دهد که بر مبنای وقت های آزاد خود بهترین زمان را انتخاب کرده و نوبت خود را ثبت کند.

برخی از کسب و کارهایی که سیستم نوبت دهی آنلاین برای آن ها مفید است عبارتند از:

 • پزشکان
 • دندانپزشکان
 • اسپا، استخر و سونا
 • آرایشگاه ها
 • مشاوران و روانپزشکان
 • مراکز درمانی
 • تعمیرگاه های خودرو و لوازم خانگی
 • بانک ها و شرکت های خدمات مالی
 • تعمیرگاه موبایل و کامپیوتر
 • مراکز آموزشی و آموزشگاه ها
 • رزرو و اجاره تجهیزات سینمایی
 • رزرو و اجاره ظروف و صندلی

برخلاف تصور عموم وسعت و بزرگی کسب و کار در راه اندازی سیستم نوبت دهی آنلاین چندان اثرگذار نخواهد بود درست است که کسب و کارهای بزرگ با راه اندازی این سیستم از ازدحام جمعیت جلوگیری کرده و به کار خود نظم می دهند اما کسب و کارهای کوچک هم به کمک این سیستم می توانند به مشتریان خود حق انتخاب دهند تا هر زمان که می خواهند از خدمات آن ها استفاده کنند. همچنین این امکان فراهم می شود که بیشتر با مشتریان خود تعامل داشته آن ها را به مشتری وفادار تبدیل کنند.
امکان برخورداری از نقطه نظرات و پیشنهادات افراد دیگر می تواند در گسترش و بهبود روند کسب کارتان کمک شایانی باشد.

اصول طراحی سایت های حرفه ای

چرا آینده کسب و کار شما به طراحی سایت رزرو نوبت پیوند خورده است؟

کسب و کارها برای اینکه یک روند رشد تصاعدی را تجربه کنند مجبور هستند در فضای آنلاین حضوری موثر داشته باشند. سیستم نوبت دهی امکان پاسخگویی بهتر و سریع تر به نیازهای مشتریان را فراهم آورده و حتی سنتی ترین کسب و کارها هم به آن نیاز دارند.
کسب و کارها امروزه باید پلن های درآمد زایی زودبازده و متنوعی برای خود تعریف کنند تا بتوانند هزینه های خود تامین کرده به درآمدزایی و حاشیه امن سود دست یابند، بکارگیری سیستم نوبت دهی به کار ایشان می آید.

سایت نوبت دهی آنلاین به برند سازی یک کسب و کار کمک کرده باعث می شود یک تصویر مناسب از کسب و خود را در ذهن گروه مخاطبان شکل دهید. سیستم ارسال پیامک و ایمیل یادآوری علاوه بر حفظ مشتری، تعامل با او را افزایش داده و احساس آزادی عمل به مشتری می دهد.
جذب مشتری به صورت آنلاین فروش کسب وکارتان را افزایش داده و کمک می کند برای آینده خود بادید بازتر و بهتری تصمیم گیری کنید. دیگر بحث حضور صرف در فضای آنلاین مطرح نیست آینده کسب و کارها به حضور پررنگ و اثرگذار در اینترنت پیوند خورده و شما باید از الان برای آن برنامه مدونی تدوین کنید.

سایت نوبت دهی آنلاین همچنین برای شما این فرصت را فراهم می کند که به بهترین شکل در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها حضور پیدا کنید، به این ترتیب ترسیم نقشه راه کسب و کار و تصور آینده آن بدون یک سایت نوبت دهی آنلاین دشوار بوده و حتی امکان پذیر نیست.

بررسی معایب استفاده از سرویس نوبت دهی و رزرواسیون

مشخص است که هر آپشنی که به بازار کار وارد می شود یکسری مزایا و معایبی دارد ما در این مقاله مرتب درباره اینکه رزروآنلاین از همه جهات برای هر نوع کسب و کاری مناسب و پیشرفت کسب کارتان را بهبود می بخشد صحبت کردیم اما یک ایراد هم دارد که غیر قابل حل نیست ولی گفتن آن خالی از لطف نیست.
منشی شما هر روز از طریق تلفن به مشتریان وقت می دهد. از طرفی هر لحظه ممکن است یک نفر از اینترنت وقت بگیرد. این هم پوشانی باعث عدم رضایت مشتری شما می شود. اما این مشکل با در نظر گرفتن تعداد محدود برای رزرو آنلاین برطرف خواهد شد.
اگر بخواهیم در رابطه با معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی صحبت کنیم می توان به مواردی مانند سخت بودن و در برخی موارد غیر قابل پیگیری بودن پرداخت های اینترنتی و یا عدم پوشش اینترنت در برخی از نقاط کشور و عدم وجود تجهیزات الکترونیکی در میان برخی از خانواده ها اشاره کرد. البته می توان گفت این مشکلات مشکلاتی جدی نیستند و با نگاه دولت و افزایش آگاهی اقشار مختلف جامعه می توان این مشکلات را برطرف ساخت.

رزرواسیون آنلاین

هنگام خرید سیستم نوبت دهی اینترنتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

درحال حاضر به دلیل وجود سامانه های نوبت دهی مختلف انتخاب مناسب ترین راهکار بسیار دشوار شده است. به همین دلیل قبل از هر اقدامی لازم است لیست کاملی از نیازهای خود را آماده کنید تا بتوانید سامانه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید.
سیستم نوبت دهی اینترنتی که خریداری می کنید باید خوش سابقه باشد و در زمینه کاری فعالیت شما قبلا پروژه های موفقی را ثبت کرده باشد. همچنین هنگام انتخاب سیستم مناسب باید این نکته را در نظر داشته باشید که رابط کاربری آن ساده طراحی شده باشد و همه کارکنان با هر سطح دانش فنی به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.
همچنین در سامانه های آنلاین که روزانه در حال گسترش و به روز شدن هستند؛ قابلیت گسترش پذیری و سفارشی سازی نرم افزار نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
به پشتیبانی یک سامانه توجه کنید. شرکت ارایه دهنده در زمان بروز هرگونه مشکل پاسخگوی شما بوده و تا برطرف شدن مشکل شما را همراهی می کند. در نهایت استفاده از سامانه نیاز به تهیه سخت افزار نداشته باشد و ترجیحا آنلاین باشد. در این صورت هزینه سخت افزاری زیادی را به شرکت تحمیل نمی کند.

آیا استفاده از اتوماسیون بازاریابی اشتباهه؟

هنگام خرید سیستم نوبت دهی اینترنتی بودجه ای که در اختیار دارید هم بسیار مهم است، شما باید از چند سیستم مختلف پیش فاکتور دریافت کنید و بر مبنای امکاناتی که ارائه می دهند لیست قیمت ها را مقایسه کنید. همیشه گران ترین و معروف ترین لزوما بهترین نیست. زمانی می توانید انتخاب مناسبی داشته باشید که معیارها مناسبی داشته باشید و امکان مقایسه را برای خود فراهم کرده باشید.

نرم افزار آنلاین رزرواسیون

یکی از محصولات دات نرم افزار می باشد که بصورت آنلاین مدیریت رزرواسیون تجهیزات و کاربران، مدیریت همکاران، وسایل و تجهیزات سینمایی، مدیریت حساب ها و... را بصورت آنلاین در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار یک نرم افزار رزرواسیون تجهیزات عکاسی و فیلم برداری است ولی برای اصنافی که خدمات کرایه هستند هم مورد استفاده قرار می گیرد.
در این نرم افزار بصورت آنلاین آمار هر کالا وجود دارد و می توان برای زمان ها و تاریخ هایی در آینده آن کالا و تجهیز را به رزرو یک مشتری یا همکار در آورد. مثلا در ماه آینده از کالایی 3 تا برای مشتری الف رزرو می شود و این برای شما قابل مدیریت بصورت آنلاین است.
هنگامی که موقع اجاره می شود می توان کالا را تحویل داد و از لحاظ سلامت آن را تحویل داد و هنگام پس آوردن آن کالا آن را به همان شکل تحویل گرفت و در صورتی که خرابی و یا مشکلی در کالا باشد بر روی فاکتور آن را حساب کرد.
شما در این نرم افزار می توانید موارد زیر را داشته باشید:

 • وارد کردن تجهیزات و وسایل سینمایی
 • امکان رزرو تجهیزات
 • امکان ثبت هزینه اجاره و فیش آن
 • گزارش رزرو هر یک از تجهیزات
 • مدیریت مشتریان و سابقه آن ها
 • امکان رزرو نیروی عکاس و فیلمبردار
 • ثبت خرج های دفتر و پرسنل
 • مدیریت بیمه، مرخصی و حقوق پرسنل
 • اضافه کردن دفتر و شعبه

برای مشاهده امکانات بیشتر به صفحه محصول رزرواسیون تجهیزات سینمایی کلیک کنید.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)