سرویس اشتراکی تلگرام برای 700 میلیون کاربر
دوشنبه 06/تیر/1401 412 دات وب

سرویس اشتراکی تلگرام برای 700 میلیون کاربر

تلگرام در بیانیه ای مطبوعاتی ضمن معرفی سرویس اشتراکی خود اعلام کرد: اکنون بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. این پیام رسان محبوب که امسال خودش را به جمع پنج اپلیکیشن پردانلود در سراسر دنیا رساند، توانسته در پنج ماه اخیر ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه ی جدید جذب کند. تلگرام در ماه ژانویه ی ۲۰۲۱ (دی و بهمن ۱۴۰۰) تعداد کاربران فعال ماهانه اش را ۵۰۰ میلیون اعلام کرده بود.

به گزارش خبر گزاری ها تلگرام درحال حاضر جزو پراستفاده ترین سرویس های پیام رسان در ایران است. این اپلیکیشن که برای موبایل و دسکتاپ دردسترس قرار دارد قابلیت های پرکاربردی را ارائه می دهد و به خاطر همین قابلیت ها توانسته توجه افراد زیادی را به خود جلب کند.

در یادداشتی به مشتریان در ماه می امسال، تحلیلگران Sanford C. Bernstein گزارش دادند که تلگرام با ویژگی های خود «به طور فزاینده ای رقابتی» می شود. آن ها نوشتند: «در حالی که واتس اپ و مسنجر هنوز اکثریت دانلود اپلیکیشن های پیام رسان را در گروه منتخب ما تشکیل می دهند، تلگرام سهم قابل توجهی را از هر دو برنامه، به ویژه مسنجر، به خود اختصاص داده است. در نمودار زیر می توانید این روند را ببینید.

مقایسه تلگرام و واتس اپ


سرویس اشتراکی که تلگرام پریمیوم نام دارد قابلیت های اضافه ای نظیر آپلود فایل چهار گیگابایتی، استیکر اختصاصی و استفاده از تصویر متحرک در پروفایل را ارائه می دهد و با قیمت ماهانه ۵ تا ۶ دلار دردسترس قرار می گیرد.

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، می گوید: این پیام رسان بیشتر از شرکت های تبلیغاتی به کاربرانش اتکا می کند و معرفی سرویس پریمیومنتیجه درخواست کاربران برای کاهش محدودیت ها انجام شده است. اکنون تلگرام با سرویس اشتراکی می تواند ازطریق بخشی از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه اش درآمد به جیب بزند.

تلگرام پریمیوم معرفی شد

سرویس اشتراکی پیام رسان محبوب با قابلیت های بیشتر و محدودیت کمتر

تلگرام که اکنون از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه میزبانی می کند سرویس اشتراکی خود را با نام تلگرام پریمیوم معرفی کرد. این سرویس محدودیت ها را کاهش می دهد و قابلیت های اضافه ای به همراه می آورد.

تک کرانچ می نویسد تلگرام اکنون ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و برای کسب درآمد از کاربران، در حال انتشار پلن اشتراکی جدیدی است که قابلیت های اضافه ای به همراه می آورد. تلگرام هنوز اعلام نکرده که قیمت سرویس اشتراکی چقدر است بااین حال انتظار می رود تهیه ی این سرویس، ماهانه ۵ تا ۶ دلار هزینه بر باشد. ورج می نویسد تلگرام پریمیوم در آمریکا هزینه ماهانه ی ۵ دلار دارد.

تلگرام در ژانویه ی ۲۰۲۱ (دی و بهمن ۱۴۰۰) اعلام کرد تعداد کاربران فعال ماهانه اش به ۵۰۰ میلیون رسیده و این یعنی پیام رسان موردبحث توانسته در پنج ماه اخیر ۲۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه ی دیگر جذب کند. تلگرام می گوید هرگز برای تبلیغ کردن اپلیکیشن خود هزینه نکرده است. این پیام رسان محبوب در سال جاری میلادی به یکی پنج اپلیکیشن پردانلود در سراسر دنیا تبدیل شد.

پلن اشتراکی تلگرام که Telegram Premium نام دارد افزون بر اضافه کردن قابلیت های جدید، برخی از قابلیت های فعلی این پیام رسان محبوب را بهبود می دهد.

به نوشته تک کرانچ سرویس تلگرام پریمیوم به کاربران امکان می دهد فایل هایی چهار گیگابایتی برای هم ارسال کنند (درحالی که در نسخه ی رایگان محدودیت دو گیگابایتی در نظر گرفته شده است). تلگرام همچنین گفته نسخه ی پریمیوم از سرعت دانلود بالاتری پشتیبانی می کند.

امکانات تلگرام پریمیم

کاهش محدودیت ها در اشتراک تلگرام پریمیوم / Telegram Premium

  • کاربران اشتراکی تلگرام می توانند در حداکثر ۱٬۰۰۰ کانال عضو شوند، درحالی که کاربران نسخه ی رایگان می توانند به عضویت حداکثر ۵۰۰ کانال دربیایند.
  • کاربران همچنین می توانند ۲۰ فولدر چت ایجاد و در هر کدام از آن ها ۲۰۰ چت جای دهند.
  • سرویس تلگرام پریمیوم استفاده هم زمان از چهار حساب کاربری،
  • پین کردن حداکثر ۱۰ چت
  • و ذخیره ی حداکثر ۱۰ مجموعه استیکر و ۴۰۰ گیف را ممکن می کند.
  • در نسخه ی جدید تلگرام کاربر می تواند بایوگرافی طولانی تری بنویسد و لینک به آن اضافه کند.
  • نسخه ی پریمیوم همچنین استفاده از کاراکترهای بیشتر در کپشن محتواهای چندرسانه ای را ممکن می کند.
  • به علاوه کاربران تلگرام پریمیوم می توانند حداکثر ۲۰ لینک عمومی t.me را برای خود رزرو کنند.

تلگرام که مقر اصلی اش در دبی واقع شده تاکنون بارها گفته که بیشتر از شرکت های تبلیغاتی، به کاربران خود اتکا می کند. پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، در اطلاعیه ای گفته بود شرکت تحت مدیریتش برای ادامه دادن این سیاست نیاز دارد ازطریق کاربرانش درآمد کسب کند.

استیکرهای پریمیم تلگرام

نسخه ی اشتراکی تلگرام دسترسی به استیکرهای پریمیوم را ممکن می کند.
این نخستین باری است که یک سرویس پیام رسان با چند صد میلیون کاربر در سراسر دنیا، میزبان سرویس اشتراکی می شود. سیگنال، واتساپ، فیسبوک مسنجر و سرویس پیام رسانی پیش فرض اپل و گوگل همگی جزو رقبای بزرگ تلگرام هستند اما سرویس اشتراکی ندارند و تمام قابلیت هایشان را رایگان ارائه می د هند. البته حتی نسخه ی رایگان تلگرام نیز نسبت به این سرویس ها قابلیت های متنوع تری دارد.

انواع مدل های درآمدی revenue models

عملکرد قابلیت تبدیل ویس مسیج به متن در تلگرام پریمیوم

کاربران سرویس اشتراکی تلگرام پریمیوم می توانند پیام های صوتی (ویس مسیج) را به متن تبدیل کنند و به استیکرهای اختصاصی دسترسی داشته باشند. تلگرام می گوید کاربران می توانند به عملکرد قابلیت تبدیل گفتار به متن امتیاز دهند تا در گذر زمان بهبود پیدا کند. تلگرام به زبان های تحت پشتیبانی این قابلیت اشاره نکرده، اما احتمالاً فعلا محدود به زبان انگلیسی است.

این نسخه ی تلگرام واکنش به پیام ها ازطریق ایموجی های بیشتر و استفاده از تصاویر متحرک به عنوان تصویر پروفایل را نیز امکان پذیر می کند.

نسخه ی جدید تلگرام میزبان قابلیت هایی اضافی برای مدیریت چت ها است. کاربر می تواند فولدر چت پیش فرض خود را تغییر دهد تا به هنگام باز کردن اولیه ی اپلیکیشن، همیشه فولدر مدنظر کاربر باز شود. همچنین با مراجعه به تنظیمات بخش Privacy and Security می توانید قابلیت آرشیو و میوت خودکار چت های جدید را فعال کنید.

تلگرام از چند ماه پیش میزبان تبلیغات شده است. در نسخه ی اشتراکی این سرویس هیچ تبلیغی به نمایش درنمی آید. تمامی کاربران نسخه ی اشتراکی تلگرام نشان ویژه ای به شکل ستاره دریافت می کنند که کنار نام آن ها نمایش داده می شود. کاربران نسخه ی اشتراکی تلگرام به آیکون هایی اختصاصی برای اپلیکیشن دسترسی خواهند داشت.

بلاکچین تلگرام

شماری از تحلیلگران امیدوار بودند که تلگرام بتواند ازطریق پروژه ی توکن مبتنی بر بلاک چین خود درآمد خوبی کسب کند و نیازی به راه اندازی سرویس اشتراکی نداشته باشد. بااین حال پس از بارها تأخیر و مشکلاتی جدی با نهادهای تنظیم مقررات، تلگرام در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که پروژه را رها کرده و ۱٫۲ میلیارد دلار سرمایه ی جمع شده را به سرمایه گذاران برمی گرداند. تلگرام در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ و فروردین ۱۴۰۰) ازطریق فروش اوراق قرضه پنج ساله قابل تبدیل به شرکت هایی مثل Mubadala Investment Company و Abu Dhabi Catalyst Partners سرمایه ی یک میلیارد دلاری جذب کرد.

شرکت تحت مدیریت پاول دورف در بیانیه ای مطبوعاتی می گوید: «امروز روز مهمی در تاریخ تلگرام است؛ نه تنها به دستاورد جدیدی رسیده ایم بلکه از این پس روش کسب درآمد پایداری داریم.»

قیمت اشتراک تلگرام

قیمت اشتراک تلگرام

به ادعای تک کرانچ نسخه ی پریمیوم تلگرام در کشور هند با قیمت ماهانه ۶ دلار دردسترس کاربران آیفون قرار می گیرد. همچنین گفته می شود این سرویس در اسپانیا ۵٫۴۹ یورو (۵٫۷۷ دلار) قیمت دارد. نماینده ی تلگرام به درخواست تک کرانچ برای ارائه ی جزئیات بیشتر پاسخ نداده است.

آیکون های اختصاصی اشتراک تلگرام پریمیوم / Telegram Premium

تلگرام پریمیوم آیکون های اختصاصی به کاربران ارائه می دهد. پاول دورف می گوید تمامی قابلیت هایی که تلگرام اکنون ارائه می دهد رایگان باقی خواهند ماند. در واقع قابلیت های اصلی این پیام رسان برای تمامی ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه ارائه می شود و در گذر زمان کاربران اشتراکی یک سری ویژگی های به خصوص دریافت خواهند کرد.

از صفحه کلید اندرویدی Gboard گوگل بیشتر استفاده کنید

تلگرام گفته در حال اضافه کردن قابلیت جدیدی است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به لینک دعوت، در گروه های عمومی عضو شوند. قابلیتی دیگر به گروه ها و کانال های تأییدشده امکان می دهد تیک آبی را در بالای صفحه ی چت نمایش دهند.

نسخه ی جدید تلگرام در آیفون ها و آیپدهای جدید می تواند انیمیشن ها را با نرخ ۱۲۰ فریم برثانیه رندر کند. تلگرام می گوید قابلیت پیش نمایش چت را در نسخه ی اندروید به روزرسانی کرده است. این قابلیت در نسخه ی جدید تلگرام اندروید شبیه نسخه ی iOS شده و به شما امکان می دهد کل محتوای صفحه ی چت را ازطریق اسکرول مشاهده کنید. تلگرام می گوید به روزرسانی جدید باگ های نرم افزاری را رفع و عملکرد اپلیکیشن را بهینه تر می کند.

منابعindianexpress.com، زومیت،techcrunch.com

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)