راه پیدا کردن شغل مناسب چیست؟
دوشنبه 26/بهمن/1394 3788 دات وب

راه پیدا کردن شغل مناسب چیست؟

دانشجویان در صورت مهارت آموزی، دغدغه کمتری برای یافتن شغل مناسب در بازار کار خواهند داشت.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش میل به مدرک گرایی و کمبود مهارت را مشکل امروز جامعه دانست و گفت: دانشجویان در صورت مهارت آموزی، دغدغه کمتری برای یافتن شغل مناسب در بازار کار خواهند داشت.
محمدامین سازگارنژاد اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 3.5 میلیون جوان جویای کار در کشور داریم که برای ساماندهی آن ها در قانون بودجه پیش بینی های لازم را صورت داده ایم.

وی حرکت به سمت مهارت آموزی را اقدامی راهگشا برای فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و ادامه داد: راه پیدا کردن شغل مناسب، مهارت افزایی است و در صورتی که دانشگاهها به مقوله مهارت آموزی و مهارت افزایی بیش از پیش توجه کنند دانش آموختگان دغدغه کمتری برای پیدا کردن شغل خود در بازار کار خواهند داشت.

سازگارنژاد با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در کشور گفت: امروز جامعه ما با دو مشکل مدرک گرایی و کمبود مهارت روبه رو است در حالی که بسیاری از مشکلات اقتصاد از جمله بیکاری با مهارت آموزی برطرف می شود و اشتغال پایدار در قالب آموزش های مهارتی رونق می گیرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درعین حال شناسایی جوانان نخبه و مهارتی را خواستار شد و گفت: کشف استعدادهای نخبه و مهارتی موجب توسعه صنایع و ارتقای فناوری های نوین می شود از این رو باید تلاش کرد تا با بهره گیری از فناوری اطلاعات، حوزه آموزش های مهارتی گسترش یابد.

معاون وزیر کار در پایان خاطرنشان کرد: آن دسته دانش آموختگانی که دوره های مهارتی را در کنار دروس تئوری می گذرانند در پیدا کردن شغل مناسب خود در بازار کار کمتر دچار مشکل می شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.

نظرات (0)